• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Megjelent az idei Medicina Fórum évkönyv

Hírek MA 10:52 Forrás: Weborvos
Megjelent az idei Medicina Fórum évkönyv

A kötet bemutatja és elemzi az egészségügyi szolgáltatók és az egészségipar bevételeinek alakulását az elmúlt két év összevetésével.

Beszédes idézetet választott Nógrádi Tóth Erzsébet, az évkönyv alapító főszerkesztője a könyv borítójára – mondta Kovács Árpád közgazdász, egyetemi tanár az immár 12. alkalommal megjelent Medicina Fórum évkönyv bemutatóján, amelyet a 47. Medicina Fórum konferenciát követően mutattak be, tudatták a szervezők közleményükben. Az idézet a következő: „Mond el a múltat, diagnosztizáld a jelent, jósold meg a jövőt”. A bölcselet Hippokratész görög orvostól, antropológustól származik, aki az időszámítás előtt 460 és 375 között élt.

„Az idézett mondat igazi hívó vezérfonala a kötetnek, hiszen a benne közölt publikációk felidézik az egészségügy elmúlt éveit, elemzik a jelent, felsejlik a jövő képe is, itt-ott konkrét javaslatok formájában. A közel 50 szerző reális képet ad egyebek mellett az egészségügy finanszírozási problémáiról, a munkaerő helyzetről, a mesterséges intelligencia, az egészségtudomány eredményeinek alkalmazásáról, az egészségiparról. Az értékes írások javaslatként is szolgálhatnak a döntéshozók számára, hogy mit és hogyan kellene, lehetne lépni a gyógyító ágazat helyzetének javítása érdekében” – jelentette ki Kovács Árpád. 

A könyv rádöbbenti az olvasót, hogy a gyógyító intézmények, a gyógyítók az emberek egészségének visszaadásával fontos tényezői a nemzetgazdaságnak, a GDP növekedésnek. A kötet bemutatja és elemzi az egészségügyi szolgáltatók és az egészségipar bevételeinek alakulását az elmúlt két év összevetésével. Megtalálható benne a 200-200 legnagyobb bevételt elérő közfinanszírozott köz- és magánellátást nyújtó gyógyító intézmény, illetve egészségipari vállalat listája. Kiderül, kik törtek az élre, kik szorultak hátrébb, hogyan alakult a magánegészségügyi szolgáltatók térnyerése.

Az adatbázisokat a Dun & Bradstreet Magyarország és a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő bocsátotta a szerkesztők rendelkezésére.

Az évkönyv megrendelhető a www.mkszkongresszus.hu honlapon.