Az elkötelezett, szakmailag képzett munkatársaknak köszönhetően a kórház által nyújtott orvos-szakmai színvonal kiemelkedik a megyei kórházak között
Modell és példaértékű az egri kórház működése más kórházak számára – fogalmazott a Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet főigazgatója Dr. Vácity József a 2019-es év eredményeit értékelő, valamit 2020 várható eredményeit ismertette. Az intézménynek 33 hónapja stabil a gazdasága, nincs adóssága, kiszámítható környezetben folyik a gyógyító munka, írja az egerhirek.hu.
A kórház 2016 áprilisa óta nyereségesen működik. Egyetlen kórház az országban, ahol hiteles bérfelosztáson alapuló kontrolling rendszer és esetszintű kontrolling rendszer működik. Egyetlen kórház, ahol a teljes kórházi vertikumban alkalmazzák a GS1 szabványú vonalkód rendszert. A Markhot Ferenc Kórház a korábbi viharos és zavaros problémás évek után az országban már mint „Egri modell” áll példaként a többi kórház előtt – tette hozzá a főigazgató.
Több száz milliós műszerbeszerzéseket és komfortjavító fejlesztéseket hajtottak végre – hangzott el a tájékoztatón. A 2019. évi gép-műszer és ápolási eszköz beszerzések bruttó összege 661.063.732 forint volt. Infrastruktúra fejlesztő beruházás közel 164 millió Ft-ból valósult meg. Többek között két szájsebészeti kezelőegységgel, laparoszkópos urológiai műtéti eszközökkel, sebészeti egyéb eszközökkel, szemészeti nagy értékű műszerekkel: – OCT, operációs mikroszkóp, lézer – bővült a kórház eszközparkja. Komfortjavító fejlesztések is megvalósultak, például korszerű ágyakat, szülőágyakat kapott az intézmény és a kulturált betegétkeztetést egyéni tálcás rendszerrel tudja biztosítani.
A folyamatban lévő pályázatok révén szintén jelentős fejlesztés valósul meg a Markhot Ferenc Kórházban. Az Infekciókontroll pályázaton elnyert összeg és a projekt konkretizálása folyamatban van. A Családbarát Szülészet II. pályázaton közel 90 millió forintot nyert az intézmény. További 40 millió forint saját forrással kiegészítve az összeget, a teljes szülészeti osztály felújításra kerül. Saját forrásból – mintegy 200 millió forint költség felvállalásával – a hotel épületrész 84 kórtermének vizesblokk építése 2020. januárban kezdődik el. Próbaüzemben működik az UHF alapú RFID betegkövető rendszer, melynek 60 milliós költségét ÁEEK vis major forrásából fedezte a kórház.
Az elkötelezett, szakmailag képzett, stabil orvosi, diplomás és szakdolgozói közösségnek köszönhetően a kórház által nyújtott orvos-szakmai színvonal kiemelkedik a megyei kórházak között, több szakmában klinikai színvonalat biztosít. Várhatóan országosan a 2020-as év, az egészségügyi ágazat gazdálkodási stabilizálásának éve lesz.