• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mozgásszervi panasz miatt gyakran megyünk táppénzre

Hírek Forrás: MTI

Hatszáz ember megkérdezésével készült a reperezentatív felmérés.

A 35 év feletti városi emberek minimum fele dolgozik már legalább tíz éve azonos testhelyzetet igénylő munkában, ami sokuknál mozgásszervi panaszokat okoz, e problémák pedig a munkából való kiesés csaknem ötödéért felelnek - derült ki a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társaságának felméréséből, amelynek eredményét csütörtökön juttatták el az MTI-hez.

A felmérés szerint az irodai munkát végzők 34 százaléka, míg a fizikai munkások 54 százaléka panaszkodik valamilyen ízületi fájdalomra, ezért a gyógytornászok az ízületi gyulladásos betegségek világnapja alkalmából (október 12.) idén is szeretnék felhívni a figyelmet az ízületek egészségének megőrzésére és az időben megkezdett gyógytorna fontosságára.


A hatszáz ember megkérdezésével készült reprezentatív felmérés azt mutatta: a folyamatosan álló munkát végzők kétharmada (65 százaléka), a hajlongók fele, a folyamatosan ülők 70 százaléka, a folyamatosan mozgásban lévőknek pedig 54 százaléka végzi egy évtizede ugyanazt a munkatípust, jelentősen növelve ezzel a mozgásszervi panaszok esélyét.


Mozgásszervi fájdalommal szintén minden második magyar ember (47 százalék) küzd, a munkavégzés típusa pedig összefügg a fájdalom megjelenésének gyakoriságával. Az irodai munkát végzők 34 százaléka, a fizikai munkásoknak már több mint a fele (54 százaléka) panaszkodik fájdalomra. A testhelyzetek közül a hajlongás (57 százalék), a folyamatos állás (53 százalék) és a folyamatos mozgás (52 százaléka) vált ki legnagyobb arányban rendszeres vagy visszatérő fájdalmat.


Az irodai munkát végzők ínhüvelygyulladástól, nyak- és vállfájdalomtól, az ápolónők gerincsérvtől, az álló munkát végző pincérek és eladók térdfájdalomtól, a fogorvosok tartáshibától, a hidegben dolgozók pedig ízületi gyulladástól szenvednek leggyakrabban - idézték a közleményben Egyed Mártát, a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társaságának elnökét.


A friss kutatás arra is rámutatott, hogy a munkából való tartós kiesés 18 százalékáért a különböző mozgásszervi panaszok felelnek. Sokan fájdalomcsillapítókkal igyekeznek enyhíteni tüneteiket, viszont hosszabb távon ez nem jelent megoldást. Gyógytornára országos szinten az embereknek csupán 11 százaléka jár - derült ki a felmérésből. Nagyításhoz kattintson a képre: