Egy 20-30 négyzetméteres helyiség 15-20 perc alatt fertőtleníthető ki a toronnyal, amely automatikusan elvégzi a feladatot.
A központi műtőblokkok levegőjének fertőtlenítését segítő gépeket szerzett be egy uniós támogatású program segítségével a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház. A 200 millió forint értékű pályázati programban csaknem 39 millió forintot fordítottak a két, úgynevezett levegőfertőtlenítő toronyra, amelyek egyedülálló technológiát képviselnek Magyarországon - mondta Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója a gépek hétfői sajtóbemutatóján a nyíregyházi gyógyintézményben.
Kifejtette, a gépek növelik a betegbiztonságot, nagy előrelépést jelentenek a kórházi fertőzéseket okozó multirezisztens kórokozók elleni küzdelemben, megkönnyítik a személyzet munkáját és lerövidítik a műtétek utáni fertőtlenítések időtartamát. A THOR-készülékek folyamatos UV-C sugárzást bocsátanak ki, így alkalmasak a műtő tárgyainak, felületeinek és levegőjének fertőtlenítésére. További előnyük, hogy nem hagynak hátra vegyi anyagot, így a fertőtlenített helyiséget azonnal lehet használni - tette hozzá a főigazgató.
A fertőtlenítőtorony a beépített radar szkennerével felméri a helyiség területét, kikalkulálja a fertőtlenítési időt, majd automatikusan elvégzi a feladatot. A folyamat - távoli eléréssel - egy tablet segítségével vezérelhető, egy 20-30 négyzetméteres helyiség 15-20 perc alatt fertőtleníthető ki a toronnyal.
A THOR-készülék hatékony vírusok, gombák és baktériumok ellen, fénycsöveinek élettartama körülbelül 10 ezer óra.