Az idei konferencia többek között a várandósok oltásával, a koraszülöttek védőoltásainak ütemezésével foglalkozik.
A Magyar Védőnők Egyesülete 31 évvel ezelőtt alakult meg azzal a céllal, hogy
- országos szinten támogassa a védőnők szakmai tevékenységét;
- a védőnőkön keresztül a lakosság, különösen a gyermeket váró és nevelő családok, valamint hozzátartozóik, egészséges fejlődését, egészségben megélt éveik számának növekedését, és a nevelési és oktatási intézményekben tanuló gyermekek és fiatalok magas színvonalú ellátásának segítése, a magyar lakosság életminőségének javulását segítse elő;
- hozzájáruljon a védőnői hivatás társadalmi elismertségének növeléséhez.
A védőnő tevékenysége középpontjában az általa gondozott családok és tanulók egészségvédelme, a betegségek kialakulásának megelőzése, valamint az egészségfejlesztés áll. Kifejezetten prevenciós tevékenységre képzett. - áll az egyesület közleményében.
Mint írják: A magyar védőnők képzettsége kiemelkedően magas fokú és feladata széles körű. A mostani járvány is megmutatja, hogy a békés mindennapok mellett a különleges, kihívásokkal teli helyzetekben is helyt tudnak állni. A nehéz körülmények között is reményt, támaszt, segítséget nyújtanak a védőnők a családok és tanulók számára.
A lakosság magasabb szintű egészségügyi ellátása érdekében a Magyar Védőnők Egyesülete tevékenysége, feladata - a védőnői eskühöz híven - a szakma szabályai és az általános, valamint a közszolgálatokra jellemző etikai normák betartásával hozzájárulni a védőnői hivatást gyakorlók munkájának végzéséhez.
Örömmel tölt el minket, hogy idén, 4. alkalommal rendezhetjük meg a Védőoltás Továbbképző Konferenciát, melynek célja felhívni a társadalom, a családok, és minden érintett figyelmét az egészség értékére, megőrzésére, melyhez a védőoltások nagyban hozzásegítenek.
A védőoltásokról évtizedek alatt összesen nem esett annyi szó, mint a covid19 járvány kezdete óta eltelt hónapokban. A 21. század egyik kiemelkedő fontosságú kihívása a vírusfertőzések és az általuk okozott megbetegedések legyőzése. A védőnői hivatás, mint a népegészségügy egyik fontos pillére nagyban hozzájárul a lakosság egészséges életvitelének kialakításához egészségfejlesztési, nevelési tevékenységével, valamint jelentős szerepet tölt be az információk átadásában, a védőoltások szervezésében - olvasható a dokumentumban.
Az idei, 2022. évi Konferencia az alábbi témakörökkel foglalkozik:
Programunkban helyet kapott az egyes életkorokban és élethelyzetekben – pl. koraszülötteknek, iskoláskorúaknak, várandósoknak, – javasolható védőoltásokkal kapcsolatos újabb ismeretek, eredmények és nyitott kérdések, illetve érintünk a koronavírus vakcinák mellett más prevenciós lehetőségeket is.