Az európai felsőoktatás megújítása a célja az európai kezdeményezésének, amelynek keretében egyetemi szövetségek jöttek létre.
Az európai felsőoktatás megújítása a célja az Európai Bizottság kezdeményezésének, amelynek keretében egyetemi szövetségek jöttek létre idén tavasszal. Kiemelték: az összesen 85 millió eurós, tehát mintegy 28 milliárd forintos költségvetésből dolgozó, konzorciumokba tömörült felsőoktatási intézmények témacsoportokon munkálkodnak, a PTE öt magyar intézmény egyikeként vesz részt e folyamatban.
A PTE a potsdami egyetem által vezetett European Digital UniverCity (EDUC) projekt keretében olasz, cseh, francia, német egyetemekkel együttműködve dolgozik majd, s a nemzetköziesítési koncepció fejlesztését koordinálja. A konzorcium első operatív ülését a Pécsi Tudományegyetemen tartották hétfőn és kedden. A projekt célkitűzése, hogy új online campus kialakításával, valamint a virtuális és fizikai mobilitás egyedi keverékével hosszú távon megvalósítsák a szövetség 160 000 hallgatója és 20 000 oktatója nagy részének mobilitását.
A projekt részét képezi az is, hogy az öt ország nyelvét és kultúráját kölcsönösen beépítik egymás tananyagába, ez által is erősítve a közös identitás kialakítását. Az európai értékek és identitás erősítésének érdekében a nemzetköziesítés témájában közös mesterképzések megalapozása, digitális tanulási lehetőségek fejlesztése, online kurzusok és közös tanulási platformok kialakítása, közös európai hallgatói kártya bevezetése is megvalósulhat.