Miként lehet, hogy „papíron" statisztikáink a nemzetközi adatoknál sokkal jobbak?
Az egyre inkább invazív, intenzív jellegű kórházi kezelések miatt az ellátáshoz kapcsolódó fertőzések jelentősége fokozódik, az ellenük folytatott küzdelem évről évre fontosabbá válik a gyógyító munka eredményeinek megőrzéséhez. Szinte közhelyszerű, hogy az Egyesült Államok ellátórendszerének naponta egy a fedélzetén teltházzal repülő Boeing 747-es óriásgép légi katasztrófájával összemérhető veszteséggel kell szembenéznie, annyi beteget veszít ezeknek a fertőzéseknek következtében.
Hol tartunk ma Magyarországon? Miként lehet, hogy „papíron" statisztikáink a nemzetközi adatoknál sokkal jobbak? Miért irtózik az átlagos klinikus a fertőzések jelentésétől, a leoltások követésétől? Valóban irtózik-e, vagy csak nem ez a dolga? Vagy nem az ő dolga, estleg fél a költségeitől? Miként lehetne közgazdasági következményeinek figyelembe vételével, komplexen kezelni a kérdést?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ az IME, az egészségügyi vezetők szaklapja első, e témával foglalkozó kétnapos konferenciája 2012. október 25-26-án a Best Western Hotel Hungáriában (1074 Budapest, Rákóczi út 90.) Program, feltételek és jelentkezési lap itt