A Mégis, kinek az élete? című színmű szerdai előadását követő beszélgetésen az eutanáziáról is szó lesz.
A Centrál Színház előadása által felvetett orvosi etikai kérdésekről, az egészségügy és az állampolgár viszonyáról, olyan tabunak számító kérdésekről, mint az eutanázia is szó lesz azon a december 7-i beszélgetésen, amelyen Brian Clark Mégis, kinek az élete? című darabjának megtekintése után vehetnek részt a nézők - olvasható a színház által az MTI-hez eljuttatott közleményben. Mint írják, a negyed tízkor kezdődő eseményre azokat is várják, akik korábban látták az előadást, és azokat is, akiket csupán a téma érdekel.
Brian Clark drámájának főhőse egy szobrászművész, aki egy autóbaleset következtében lebénul. A darab a kórházi kezelés időszakát dolgozza fel, amikor a szobrász ráébred, hogy nem akar munka, szerelem és cél nélkül tovább élni. Harcba száll az élete és halála fölötti rendelkezés jogáért.
Az előadást követő beszélgetés ötlete a Semmelweis Egyetem HuMánia Pályaszocializációs Műhelytől származik - idézi a közlemény Puskás Tamás igazgatót, az előadás rendezőjét, aki maga is részt vesz az eseményen. Mint mondta, a színészek is - Rudolf Péter, Nagy-Kálózy Eszter, Kovács Vanda, Papp János, Simon Kornél, Vári-Kovács Péter - örömmel fogadták a lehetőséget.
A HuMánia Pályaszocializációs Műhely egyetemi készségfejlesztő csoport, amely arra törekszik, hogy a felnövekvő orvos-generációk egyre erősebb humán készségekkel rendelkezve lépjenek be az egészségügy rendszerébe.