• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Öt mentőjelölt külön engedéllyel esett át alkalmassági vizsgálaton

Hírek 2020.04.23 Forrás: ITM
Öt mentőjelölt külön engedéllyel esett át alkalmassági vizsgálaton

Csató Gábor köszönetét fejezte ki az ITM segítségéért, mondván, minden bajtársra, köztük mentőgépkocsi-vezetőkre is szükség van. 

A közlekedési vizsgákat a járványügyi veszélyhelyzeti rendelkezésekkel összhangban 2020. március 19-i hatállyal felfüggesztette az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). A tárca engedélyével, a megfelelő óvintézkedések mellett rendkívüli közlekedéspszichológiai pályaalkalmassági vizsgálatot tartottak öt leendő mentőgépkocsi-vezető számára 2020. április 22-én, a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAV) Nonprofit Kft. budapesti központjában. Mindannyian alkalmas minősítést kaptak, így hamarosan szolgálatba léphetnek, tudatta lapunkhoz eljuttatott közleményében az ITM. 

A Vizsgaközpont vizsgáztatási, vizsgálati és utánképzési tevékenységének több mint egy hónappal ezelőtti felfüggesztése óta tegnap biztosított első alkalommal vizsgálati lehetőséget a társaság. A megkülönböztető jelzést használó gépjárművek kizárólag az ún. PÁV I. kategória alkalmassági minősítésének birtokában vezethetőek. A minisztérium azért engedélyezte a vizsgálat megszervezését, hogy a szakemberek mielőbb munkába állhassanak az egészségügyi védekezés első vonalában. A leendő mentők mindegyike alkalmas minősítést kapott. 

A KAV munkatársai minden lehetséges óvintézkedést megtettek a fertőzés kockázatának csökkentése érdekében. A pályaalkalmassági vizsgálathoz használt speciális eszközöket az eljárás megkezdése előtt és közben is folyamatosan fertőtlenítették. A vizsgálatokat a személyes érintkezések minimalizálásával, a járványügyi előírásokban szereplő távolságok betartásával bonyolították le. A résztvevőket védőfelszereléssel látták el, egyesével vizsgálták, a pszichológusi véleményalkotáshoz szükséges beszélgetést pedig multimédiás eszközök segítségével folytatták le. 

Mosóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár elmondta: „Az eredményes egészségügyi védekezésben, a biztonságos betegellátásban dolgozó szakemberek pályaalkalmassági vizsgálatát a minisztérium külön engedélyével a továbbiakban is el fogja végezni a KAV.” Az államtitkár emlékeztetett, hogy a következő hónapokban lejáró vizsgálatok érvényessége a veszélyhelyzet megszűnését követő tizenötödik napig meghosszabbodik, vagyis ezekben az esetekben átmenetileg nincs szükség az eljárás lefolytatására. 

„Köszönjük a kivételes elbírálást. A járványt ugyan sikerült lelassítani, de a mentőknek a legnehezebb helyzetekre kell készen állniuk, ahol minden bajtársra, köztük mentőgépkocsi-vezetőkre is szükség lehet” – nyilatkozta Dr. Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója. 

Mint ismert, a mentőszolgálat végzi a koronavírus-gyanús eseteknél a mintavételezést a háziorvos megrendelésére.