• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ötvenmilliót ad a kormány a Sportegészségügyi Irodára

Hírek Forrás: MTI

Egy tatai magánklinika is a kiemelt szolgáltatók között szerepel.

Ebben az évben körülbelül ötvenmillió forintot ad a kormány a Sportegészségügyi Iroda működtetésére - közölte Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára kedden, a Digi Sport televízió Reggeli Start című műsorában.

A sportvezető azt mondta, a rendszer néhány napon belül megkezdi működését, a sportkórházban lesz egy telefonos központ, s ha egy sportoló bárhol az országban megsérül, ezen keresztül juthat majd beutalóhoz a kiemelkedő szolgáltatást nyújtó intézetek valamelyikébe. Utóbbiak közé tartozik öt egyetemi és két megyei kórház, valamint a sportkórház, a gerincsebészet és egy tatai magánklinika.

A jövő évi londoni olimpiával kapcsolatban Molnár úgy fogalmazott, az úszókon és a kajak-kenusokon kívül Sidi Péter sportlövőtől, a jelenleg a tokiói világbajnokságon kvótáért harcoló tornász Berki Krisztiántól, és esetleg a dzsúdósoktól vár aranyérmet.

"El kell fogadni, hogy az olimpiára való kijutás is nagyon komoly teljesítmény egy sportolótól, különösen Európából" - fogalmazott a MOB főtitkára. "Mindenki ott akar lenni az olimpián, de tízezer-ötszáz sportolóban maximálták a létszámot. Tudomásul kell venni, hogy az olimpiai játékok nem a nyitóünnepséggel kezdődnek, hanem legalább egy évvel korábban."

Molnár szerint a lólengés világbajnokának, a tavaly az év magyar férfi sportolójának választott Berkinek például nagyon komolyan meg kell küzdenie az ötkarikás indulási jogért. Különösen fájónak nevezte, hogy a 2008-ban, Pekingben negyedik női kézilabda-válogatott nem lesz ott a londoni játékokon.
A sportvezető a versenysport-támogatás átalakításáról azt mondta, gondoskodnak arról, hogy az olimpiára készülő sportolók kiemelt bánásmódban részesüljenek.

"Amióta nemrégiben az olimpiai bizottság visszakapta a kiemelt köztestületi státuszát, átalakítottuk a Gerevich-ösztöndíjak rendszerét, januártól már ez működik. Ebben vannak olyan kiemelt sportolók, akiktől pontokat és érmeket várunk. Ők és edzőik ennek megfelelő támogatásokat kapnak, ez az úgynevezett négyszáz nettós kategória."

Az öt látvány-csapatsportágat - a labdarúgást, a kézilabdát, a kosárlabdát, a jégkorongot és a vízilabdát - érintő társaságiadó-kedvezményből igényelhető támogatásokkal kapcsolatban Molnár azt mondta, 60 milliárd forintnyi igény érkezett a sportági szövetségekhez, de ha ennek csak a harmadát kifizetik, már az is több lesz, mint általában a magyar sport éves támogatása.
"Ha ez hosszútávon így marad, az alapvetően megváltoztathatja a körülményeket" - fogalmazott a MOB főtitkára.