• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Pályázat a hajléktalanok integrációjára

Hírek Forrás: MTI

Budapest és Pest megye 58 millió, míg a többi megye összesen 859 millió forintra pályázhat.

A hajléktalanok társadalmi integrációjára ír ki pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi): a 917 millió forintos keretösszegből a fedél nélküli emberek ellátásával foglalkozó intézmények igényelhetnek forrásokat december 15-étől - jelentette be a szociális államtitkár keddi budapesti sajtótájékoztatóján. Soltész Miklós elmondta, hogy Budapest és Pest megye 58 millió, míg a többi megye összesen 859 millió forintra pályázhat, projektenként 8-140 millió forintot kaphatnak.

A pályázat elbírálásánál támogatják az ellátó intézmények fejlesztését, az utcán élők befogadását, ennek érdekében innovatív szolgáltatások kialakítását, az önálló (tehát intézményen kívüli) lakhatás biztosítását, valamint az érintettek munkába állásának segítését személyre szabott képzésekkel vagy egyéni fejlesztési tervekkel. Az egyes projektekbe 10-150 hajléktalan embert vonhatnak be a szervezetek.

Soltész Miklós közölte, hogy a kormány idén 8,2 milliárd forint normatív támogatást biztosít a hajléktalan emberek ellátására, továbbá - más programok mellett - csaknem 360 millió forint pályázati forrást nyújt több tucat karitatív, civil, egyházi szervezet és önkormányzat segítő tevékenységéhez.

Azt mondta, biztosítani fogják azokat a feltételeket és eszközöket, amelyekre szükségük van az ellátást nyújtó szervezeteknek, egyházaknak, önkormányzatoknak. Jelezte, bízik abban, hogy - ahogy idén januárban és februárban - a mostani télen sem fagy majd meg senki az utcán.

Az államtitkár elmondta, hogy az Alkotmánybíróság hajléktalanokat érintő döntését elfogadják és tiszteletben tartják, de álláspontja szerint az élet védelme a legfontosabb feladat. Arra mutatott rá, hogy az elmúlt télen "életek tucatjait" tudták megmenteni a szervezetek összefogásával, azzal, hogy az embereket melegedőkbe, szállókba vitték. Kérdésre jelezte, "adott esetben" még az alkotmányt is módosítják annak érdekében, hogy védeni tudják az emberek életét.

Bakondi György kormánymegbízott a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy az eddigi havazás nem okozott komoly problémát, "viszonylag egyszerűen" tudták kezelni a helyzetet, így például az elakadt autókban maradt emberek kimentését, de felkészültek a nehezebben kezelhető időjárási körülményekre is.