• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Patológiai esetek interaktív térhatásban

Hírek Forrás: Weborvos

A ritka esetek is felkerültek a 4D Anatomy négydimenziós térképére

Sikerrel zárult az a kétéves projekt, amely a patológiai esetek interaktív térhatású megjelenítését biztosító e-learning tananyag, valamint az ahhoz kapcsolódó módszertan létrehozására jött létre. Amellett, hogy a „state of the art" technológiára épülő, a világon egyedülálló oktatóeszköz jelentősége kiemelkedő a ritka, boncteremben kevésbé bemutatható patológiai eseteknél, a komplex tanulást segítő eszköz bármely témánál fontos szerepet tölthet be az ismeretek önálló elsajátításában.

A 4D Anatomy kizárólag hazai tudásbázisra épülő programja az eddigi kétdimenziós, rajzolt anatómiai atlaszok helyett egy merőben más, műtéti helyzetet szimuláló élményt nyújt a felhasználóknak, nagymértékben megkönnyítve ezzel a tanulási, képzési folyamatokat. A két éves pályázati munka során az emberi test 90%-át beszkennelték, így a szoftver gyakorlatilag az egész emberi test anatómiáját korszakalkotó technikai megoldások révén, egyedülálló precizitással és soha nem látott részletgazdagsággal mutatja be. A szoftver hamarosan online is elérhető lesz, így az interaktív oktatóprogram nem csak szimulációs eszközként, hanem egy online elérhető tartalomfejlesztői rendszerként működik majd.

„Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósított 4D Pathology projekt, a korábban már nemzetközileg is elismert 4D Anatomy fejlesztés kiterjesztése, a Semmelweis Egyetemmel történt együttműködés eredménye. A újszerű tananyagok lehetővé teszik a legkülönbözőbb megbetegedések ismeretanyagának könnyen hozzáférhető és szemléletes bemutatását az orvosképzésben. A együttműködés jól mutatja a hazai innováció erejét, melyek egyre nagyobb számban nyernek nemzetközi figyelmet" – mondta Balogh Attila idegsebész, a 4D Anatomy alapítója.

2011 végén a Semmelweis Egyetem és az Epilepsziás Betegekért Alapítvány 198 millió forint támogatást nyert az ’Unikális patológiai preparátumok 4 dimenziós megjelenítése és interaktív tananyagok fejlesztése’ című, TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0074 számú projektjének megvalósítására.