• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Putyin bejelentette az első orosz Covid-19-vakcina bejegyzését

Hírek 2020.08.11 Forrás: MTI - Weborvos összeállítás
Putyin bejelentette az első orosz Covid-19-vakcina bejegyzését

Az orosz államfő szerint a vakcina hatékony és tartós immunitást alakít ki a szervezetben "és minden szükséges ellenőrzésen átment". Külföldi hírek.

Ismét több mint 1100 új fertőzöttet azonosítottak Ukrajnában
Továbbra sem lassul a koronavírus-járvány terjedése Ukrajnában, keddre ismét több mint 1100 új beteget regisztráltak, az azonosított fertőzöttek száma immár meghaladta a 83 ezret - derült ki az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) által közzétett adatokból, amelyeket az egészségügyi miniszter is megerősített szokásos napi tájékoztatóján

Ezek alapján az elmúlt napon az igazolt fertőzöttek száma 1158 új esettel 83 115-re, az elhunytaké pedig 29 újabb halálos áldozattal 1951-re nőtt. Eddig 44 934-en gyógyultak meg, közülük előző nap 575-en. Jelenleg 36 230 kezelnek koronavírus-fertőzéssel, számuk 554-gyel nőtt. A múlt héten szombaton és vasárnap némileg lassult, de az azokat megelőző napokban gyorsuló ütemben terjedt a fertőzés és sorozatban döntött rekordokat, a pénteken feljegyzett új betegek száma 1489 volt, ami a járvány kitörése óta az eddigi legmagasabb napi növekmény.

A legtöbb új beteget, 161-gyet, és négy újabb halálos áldozatot ismét az ország legfertőzöttebb régiójából, a nyugat-ukrajnai Lviv megyéből jelentették, ahol az igazolt fertőzöttek száma mostanra 11 142-re, az elhunytaké pedig 309-re emelkedett. A második legtöbb új fertőzéses esetet, 134-et a déli országrészben lévő Odessza megyében, a harmadik legtöbbet, 129-et pedig a kelet-ukrajnai Harkiv megyében jegyezték fel, továbbá mindkét régióból két-két újabb halálesetet jelentettek.

Az ország második legfertőzöttebb területének számító fővárosban, Kijevben 123 új beteget jegyeztek fel és újabb haláleset nem történt. Az azonosított fertőzöttek száma a fővárosban eszerint 9687, az elhunytaké 147. Kárpátalján a legfrissebb adatok alapján az igazolt fertőzöttek száma 5875-re, az elhunytaké egy újabb áldozattal 223-ra emelkedett, miközben eddig 2508-an győzték le a kórt.

Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter kiemelte, hogy előző nap megint sok, 266 Covid-19-beteget kellett kórházba szállítani az országban. A járvány kitörése óta a legtöbb koronavírusos beteg, 294 pénteken került kórházba. A tárcavezető hozzátette, hogy jelenleg 5549-en szorulnak kórházi ápolásra, számuk egy hónap alatt 1636-tal növekedett. Aggasztónak nevezte, hogy Lviv megyében már harmadik napja haladja meg a kórházi ágyak leterheltsége az 50 százalékot. Tájékoztatott ugyanakkor arról, hogy már 2,5 ezerrel növelték a központosított oxigénnel ellátott kórházi ágyak számát. Hozzátette, hogy a "második hullám" kórházaiban tízezer körüli ágykapacitást irányzott elő a minisztérium.

Beszámolt még arról, hogy az egészségügyi alkalmazottak közül újabb 75 kapta el a vírust, közülük már 9335-en fertőződtek meg a járvány kitörése óta. Előző nap 32 413 tesztet végeztek el az országban, ennek nagyjából fele PCR-teszt, másik fele antitestszűrés volt.

Oroszországban április vége óta először csökkent 5 ezer alá az új fertőzések száma
Oroszországban április 23. óta először csökkent 5 ezer alá a 24 óra alatt újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma a kedden közölt hivatalos adatok szerint.

Az elmúlt egy nap alatt 4945-tel 897 599-re emelkedett Oroszországban az igazolt Covid-19-fertőzések száma.

Ez 0,6 százalékos növekedést jelent. Az új esetek 28,4 százaléka tünetmentes.

Oroszország a negyedik helyen áll a világon a kimutatott koronavírus-fertőzések számát tekintve az Egyesült Államok (5 094 565), Brazília (3 057 470) és India (2 268 675) után.

Az aktív esetek száma 1679-cel 179 293-ra csökkent. A halálozások száma 130-cel 15 131-re, a gyógyultaké pedig 6494-gyel 703 175-re emelkedett.

Az országban a járvány kezdete óta több mint 31 millió, az elmúlt nap folyamán pedig mintegy 177 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 239 495 ezer embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.

Romániában meghaladta a 30 ezret az ismert aktív fertőzöttek száma
Romániában újabb 1215 embernél mutatták ki az utóbbi napon a koronavírust, ezzel meghaladta a 30 ezret kedden az ismert aktív fertőzöttek száma.

A stratégiai kommunikációs törzs keddi jelentése szerint 7500 alá csökkent a kórházban kezelt koronavírusos betegek száma, ugyanakkor minden korábbinál több, 485 súlyos eset szorul intenzív terápiás ellátásra.

Az utóbbi 24 órában újabb 35 COVID-19-ben szenvedő beteg vesztette életét, ezzel 2764-re nőtt a járvány romániai áldozatainak száma. Külföldön eddig 123 koronavírusos román állampolgár vesztette életét.

A keddi jelentésben szereplő esetszám a hétköznap szokásos 20-22 ezernél valamivel kevesebb teszt kiértékelésén alapul és kevesebb mint 3 százalékkal haladja meg az utóbbi két hét átlagát. A legtöbb (151) új fertőzést Bukarestből jelentették, ugyanakkor kiugróan sok, 113 megbetegedést regisztráltak a moldvai Vaslui megyében, ahol egy idősotthon lakóiról derült ki, hogy megfertőződtek koronavírussal.

Ezzel szemben Kovászna megyében mindössze egy, Maros és Tulcea megyében pedig 3-3 új fertőzést diagnosztizáltak.

Az országos járványügyi operatív törzs hétfő esti döntése értelmében Románia mégsem helyezte a "sárga" zónába Spanyolországot, ahol jelentős számú, több mint félmilliós román közösség él. Ezzel a közegészségügyi hatóság intézkedését bírálták felül, arra hivatkozna, hogy nemcsak a járványügyi helyzetet, hanem a karanténkötelezettség bevezetésének valamennyi gazdasági és társadalmi következményét figyelembe kell venni.

Románia elvileg azokat az utasokat küldi kéthetes karanténba, akik a romániai fertőzöttségi szintet meghaladó országokból érkeznek, vagyis ahol az utóbbi két hétben a 100 ezer lakosra jutó új koronavírus-fertőzések száma meghaladja a romániai adatot.

Putyin bejelentette az első orosz Covid-19-vakcina bejegyzését
Vlagyimir Putyin elnök kedden bejelentette a Covid-19 elleni első orosz vakcina hivatalos bejegyzését.

Putyin az orosz kormány tagjaival folytatott videokonferencián hangsúlyozta, hogy a világon először jegyeztek be oltóanyagot az új koronavírusos fertőzés ellen. Az orosz államfő szerint a vakcina hatékony és tartós immunitást alakít ki a szervezetben "és minden szükséges ellenőrzésen átment". Közölte, hogy egyik lánya is megkapta az oltást.

"Meg kell kezdenünk a vakcina tömeggyártását, hogy mindenki, aki csak akarja, igénybe vehesse tudósaink vívmányát" - mondta, hozzátéve, hogy az oltást önkéntes alapon fogják elvégezni Oroszországban.

Mihail Murasko orosz egészségügyi miniszter közölte, hogy az oltóanyag, amelyet a Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet fejlesztette ki, az magas antitest titert alakított ki az önkéntesekben, akik közül senkinél sem alakult ki "súlyos immunizálási komplikáció". Az orosz szaktárca szerint a Covid-19-cel szembeni immunitás az oltást követően akár két évig is fennmaradhat.

Elsőként az egészégügyi dolgozókat és a tanárokat fogják beoltani. Forgalomba a készítmény 2021. január 1-től kerül.

Alekszandr Gincburg akadémikus, a Gamelaja Intézet vezetője korábban elmondta, hogy az első orosz oltóanyag egy vektorvakcina, amely egy olyan adenovírus-DNS-en alapul, amelybe beépítették a SARS-CoV-2 koronavírus egyik génjét. Az adenovírust (közepes méretű, lipidburok nélküli, többnyire légzőszervi megbetegedést okozó családhoz tartozó vírust) az eljárás során olyan "tartályként" használják fel, amely a koronavírus-gént a sejthez szállítja, ott beindítja az új koronavírus burkának fehérjeszintézisét, és ily módon "megismerteti" az immunrendszert a potenciális ellenséggel. Az ilyen típusú készítményeket nevezik vektorvakcinának.

A kedden közölt hivatalos adatok szerint Oroszországban április 23. óta először csökkent 5 ezer alá, 4945-re a 24 óra alatt újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma. A fertőzések száma ezzel 897 599-re emelkedett, ami 0,6 százalékos növekedést jelent. Az új esetek 28,4 százaléka tünetmentes.

Oroszország a negyedik helyen áll a világon a kimutatott koronavírus-fertőzések számát tekintve az Egyesült Államok (5 094 565), Brazília (3 057 470) és India (2 268 675) után.

Az aktív esetek száma 1679-cel 179 293-ra csökkent. A halálozások száma 130-cel 15 131-re, a gyógyultaké pedig 6494-gyel 703 175-re emelkedett.

Az országban a járvány kezdete óta több mint 31 millió, az elmúlt nap folyamán pedig mintegy 177 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 239 495 ezer embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.