• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Segítik a fogyatékossággal élők internetezését

Hírek Forrás: MTI

A szolgáltatás látássérültek és más fogyatékossággal élők (mozgássérültek, színtévesztők, epilepsziások) számára segítség.

Internethasználatot segítő szolgáltatást fejlesztett a Chemium Kft. mintegy 800 millió forintból - közölte Báthory György, a társaság képviselője hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

A projekt megvalósításához 558 millió forintot nyertek a Gazdaságfejlesztési Operatív Program Széchenyi 2020 forrásaiból, a teljes költség 30 százalékát pedig a cég önerőből finanszírozta.

Báthory György kiemelte: a kifejlesztett transzkódoló szoftver az eltérően kódolt rendszerek közötti átvitelt teszi lehetővé. A szolgáltatást az eselyegyenlito.hu honlapon érhetik majd el a fogyatékossággal élők, mintegy másfél hónap múlva.

A honlapra látogatóknak a szolgáltatás igénybe vételéhez elsőként regisztrálniuk kell, ekkor fogyatékosságukat is meg kell adniuk. A rendszer minden felhasználó számára saját profilt generál, amelynek a segítségével a későbbiekben a szoftver az adott személy igényeinek megfelelően mutatja majd be az egyes weboldalakat - ismertette Báthory György. Példaként említette, hogy az epilepsziásoknál a program letiltja a villódzó képeket, a gyengénlátóknál pedig jobban láthatóvá, könnyebben érzékelhetővé kódolja át a szoftver az adott honlapokat. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a szoftver prototípus, még fejlesztés alatt áll. Másfél hónapon belül elindítják a tesztüzemet, és annak tapasztalatai alapján alakítják ki a végleges verziót.

A sajtótájékoztatón a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének képviselői kifogásolták, hogy a cég nem vonta be a vaksággal érintett emberek internethasználati szokásainak, igényeinek felmérésébe a szövetséget. Molnár Attila, a program egyik fejlesztője azt válaszolta, hogy a projekt megvalósításába fókuszcsoportokat vontak be, az ő véleményükre a tesztelés időszakában is nagy hangsúlyt fektetnek. A program végső kialakításának tervezésekor az országos szakmai szervezetek bevonására is törekszenek majd - tette hozzá.

(A képen Báthory György, a Chemium Kft. szakértője előadást tart a fogyatékkal élők internethasználatát segítő szolgáltatás budapesti bemutatóján 2015. szeptember 28-án. MTI Fotó: Kallos Bea)