A Semmelweis Egyetem egykori rendezvényéből mára nemzetközi szakmai konferencia és interaktív műhely vált.
Csaknem 750 résztvevő, köztük több mint száz szakdolgozó regisztrált az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika (AITK) szervezésében megrendezett idei, három naposra bővült SIASTOK konferenciára. A Sürgősségi, Intenzív Terápiás, Aneszteziológiai Szakterületek és Társszakmák Országos Konferenciájára 17 szakterületről 85 előadó érkezett, az elméleti képzést pedig számos gyakorlatot is érintő kurzus és műhely egészítette ki. Az idei kongresszus fő témája a betegbiztonság, ezen belül is külön hangsúlyt kap a társszakmák közötti együttműködés - számolt be a rendezvény megnyitójáról a Semmelweis Egyetem honlapja.
Dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes a Klinikai Központ nevében egy bibliai idézettel köszöntötte a megjelenteket: „Bölcsesség által építtetik a ház, és értelemmel erősíttetik meg és tudomány által telnek meg a kamarák”. Utalt arra, hogy a kongresszus három napja kiváló alkalmat ad a résztvevőknek, hogy feltöltődjenek a legfrissebb tudományos információkkal, hogy aztán azt a betegágy mellett, a betegek érdekében tudják kamatoztatni. Kiemelte, hogy a programon hagyományosan számos diszciplína megjelenik egymás mellett, egymásra reflektálva, idén is a fogorvoslástól egészen a katasztrófa- és katonaorvostanig jelen vannak a különböző területek képviselői. Kiemelte a továbbképzés jelentőségét, amely a főszervező AITK-n is kiemelten fontos, hiszen a klinika továbbképzési tevékenysége a középiskolások oktatásától a posztgraduális képzésig terjed.
Dr. Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója – aki maga is aneszteziológus és intenzív terápiás szakorvos – a kórházi grémiumok, sürgősségi ellátók és az OMSZ közötti szoros szakmai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, ami – mint fogalmazott – nagyon fontos, hiszen egy nyelvet kell beszélniük. Az aneszteziológia és intenzív terápia mindig is innovatív terület volt, amit ez a program is bizonyít – mondta. A teljes beszámoló itt olvasható