• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Számít, hogy vagy! Kisfilm a lelki egészségért

Hírek Forrás: Weborvos

Több millió ember küzd lelki problémákkal, vagy szenved valamilyen mentális betegségben.

Az Országos Közegészségügyi Intézet, mint a „HU12-0001-PP3-2016 Módszertani, strukturális és kapacitásfejlesztés a lakosság mentális egészségfejlesztésére irányuló beavatkozások támogatására" című, a Norvég Finanszírozási Mechanizmus által támogatott projekt kedvezményezettje és megvalósítója megbízásából a MITTE animációs filmet készített a lelki egészség megőrzésének fontosságáról.

Magyarországon több millió ember küzd lelki problémákkal, vagy szenved valamilyen mentális betegségben. Többségük azonban - gyakran megfelelő információ hiányában - nincs tisztában a valós probléma gyökerével, vagy a megbélyegzettségtől való félelmükben nem kérnek segítséget.

A családi vagy munkahelyi problémák, a sokasodó stresszhelyzetek egyaránt lelki egyensúlyvesztést okozhatnak. Ilyen állapotban különféle mentális betegségek is megjelenhetnek, mint például a szenvedélybetegségek, a depresszió, de elmagányosodáshoz és a társadalom peremére sodródáshoz is vezethetnek. A lelki egészség megőrzésével kapcsolatos felvilágosítás és az érzékenyítés így kiemelten fontos társadalmi ügy.

Az Országos Közegészségügyi Intézet megbízásából a MITTE Communications a Norvég Alap támogatásával megvalósuló projekt keretében elkészítette a “Számít, hogy vagy!" kampányvideót, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a saját és a környezetünkben élők lelki egészségének megőrzésére.

A film első részében a hétköznapok terhe alatt megroppanó főszereplő fejébe látunk bele: olyan egyensúlyvesztett állapotba kerül, ahol számtalan negatív érzést és gondolatot követően végül depresszióba esik. A negatív állapotból később kitör, és egy pozitív lelki fordulat történik. Az animációs film elején található nyomasztó társadalmi közeg a film végén egy támogató, lehetőségekkel teli közösséggé alakul.

Dr. Sümegi András, a Norvég Alap Lelki Egészség projekt szakmai igazgatója elárulta, hogy a „Számít, hogy vagy!" animációs oktatófilm célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a lelki egészségmegőrzés fontosságára és a negatív állapot felismerésének jelentőségén túl a pozitív lelki állapot elérésének lehetőségét is megmutassa.

„A film készítésekor fontos szempontnak tartottuk, hogy egy megoldás-fókuszú, figyelemfelkeltő animációs filmet készítsünk, amely hangulati, stiláris és zenei fordulataival a depresszióból kigyógyuló egyén pozitív kiteljesedését mutatja be. Ehhez egy egyedi grafikai és szöveges világot alkottunk, ahol a lelki egyensúly elvesztéséhez, majd megtalálásához kapcsolódó kifejezéseket és vizuális elemeket kapcsoltunk" - nyilatkozta Batta Barnabás, a MITTE Communications stratégiai igazgatója.

A „Számít, hogy vagy!" kampányvideó, a „Módszertani, strukturális és kapacitásfejlesztés a lakosság mentális egészségfejlesztésére irányuló beavatkozások támogatására" című projekt keretében a Norvég Alap támogatásával jött létre.

A program oldala sok hasznos tudnivalóval itt

Számít, hogy vagy! animációs film: