A belső kontrollrendszer nem biztosította az átlátható közpénzfelhasználás feltételeit.
Az Állami Számvevőszék befejezte a Komárom-Esztergom Megyei Integrált Szociális Intézmény 2012-2015 közötti időszakra vonatkozó ellenőrzését. Az ÁSZ megállapította, hogy a belső kontrollrendszer kialakítása és működtetése nem biztosította a szabályszerű, átlátható és elszámoltatható közpénzfelhasználás feltételeit. Az intézmény pénzügyi és vagyongazdálkodása nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak. Az intézmény vezetője nem építette ki a megfelelő védelmet a korrupciós veszélyekkel szemben.
Szociális intézményeknél végez ellenőrzéseket az Állami Számvevőszék. Az ÁSZ megállapításaival és javaslataival elősegíti az intézmények pénzügyi és vagyongazdálkodásának javulását, mellyel hozzájárulhat az intézményi ellátás magasabb színvonalú biztosításához.
Az intézmény szociálisan rászorultak részére nyújt személyes gondoskodást. A szociális alapszolgáltatások és szakosított ellátások mellett házi, illetve jelzőrendszeres házi segítségnyújtást végez, valamint fejlesztő-felkészítő és munka-rehabilitációs foglalkoztatást szerveznek az ellátottak számára.
Az intézmény tevékenységét alapvetően Komárom-Esztergom megyében, amellett a jelzőrendszeres házi segítségnyújtást Budapest XVII. kerületében, továbbá Rétság és Mezőkövesd kistérségben látja el.
Az intézmény költségvetési beszámolói 2012 és 2015 között jelentős összegű hibákat tartalmaztak, mivel az intézmény gazdálkodással összefüggő feladatait ellátó MIK a 2012-es mérlegben, az SZGYF pedig a 2013-2015. évi mérlegekben az Intézmény vagyonkezelésébe nem tartozó ingatlanvagyont mutatott ki.
A vezető nem tett erőfeszítéseket az integritás szemlélet érvényesítése érdekében. Az integritás kontrollok kiépítettsége nem volt egyensúlyban a korrupciós kockázatok szintjével.
Az Intézménynél a közpénzfelhasználás eredményességét nem támasztották alá mérhető célok a gazdálkodás folyamatában.
Az ÁSZ az emberi erőforrások miniszterének egy, az SZGYF főigazgatójának négy, az Intézmény vezetőjének hét javaslatot fogalmazott meg, amelyekre 30 napon belül intézkedési tervet kell készíteniük.