A tárca a tömeges piaci igények és a pályázatok kiváló szakmai színvonala miatt emelte meg a keretösszeget.
Hazai egyetemek és vállalkozások tudáskapacitásából, szellemi tulajdonából állítanak elő magas hozzáadott értékű új termékeket és eljárásokat húsz kiemelt projektben a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap Gyorsítósáv pályázatának köszönhetően - jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára hozzátette, a tárca a tömeges piaci igények és a pályázatok kiváló szakmai színvonala miatt emelte meg a másfélszeresére az eredetileg 2 milliárd forintos keretösszeget.
A Gyorsítósáv pályázatot 2020 szeptemberében írták ki a meghatározott iparágakban kiemelkedő növekedésre és jelentős hozzáadott értékek felmutatására képes hazai cégek számára. A hárommilliárdos keretből spin-off vállalkozások valósíthatnak meg piacorientált egészségipari fejlesztéseket egyebek mellett az intelligens sejtdiagnosztika és a bőrrák innovatív kezelése területén. Támogatást nyert egy mesterséges intelligenciára épülő, a gyógyszerkutatást támogató kvantumkémiai szimulációs szoftver megalkotása is.
„Az egészségipar, a biotechnológia és az informatika hagyományosan olyan területek, amelyeken a hazai egyetemek és vállalkozások nemzetközi összevetésben is versenyképes teljesítményt nyújtanak. Az általunk támogatott innovációk sokakat érintő betegségek kezelését, globális egészségügyi kihívások megoldását célozzák meg, ezért a világpiacon is nagy sikert arathatnak” - emelte ki Schanda Tamás.
A nyertes projektek listája az NKFI Hivatal honlapján érhető el - teszik hozzá a közleményben