• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Terápiás táborok szenvedélybeteg fiataloknak

Hírek Forrás: MTI

A kezdeményezés neve: Mindenkinek megvan a maga Everestje.

Kétszer egyhetes élményterápiás tábort szervez szenvedélybeteg fiatalok számára idén tavasszal a Megálló Csoport Alapítvány: a  kezdeményezés célja, hogy izgalmas és újszerű formában segítsen a rászorulóknak a hátrányaik és a nehézségeik leküzdéséhez vezető első lépések megtételében.

"A kezdeményezés lényege, hogy a rizikóterápia, vagyis egészen pontosan a sziklamászás eszköztárát felhasználva segítsünk a különféle hátrányokkal küzdő gyerekek és fiatalok számára abban, hogy valamiféle előrelépést tapasztalhassanak meg az életükben" - mondta el az MTI-nek Olaszy Csaba, a Megálló Csoport Alapítvány Szenvedélybetegekért elnöke. Hozzátette: a szervezet elsősorban szenvedélybeteg fiatalokkal foglalkozik, ezért a programban részt vevő fiúk és lányok is abból a körből kerülnek ki, amelynek tagjai már rendelkeznek valamiféle tapasztalattal a droghasználtat terén. A MOL Gyermekgyógyító Program, a lengyelországi Magic Mountain Foundation és az Új Európa Alapítvány támogatásával megvalósuló kezdeményezés kétszer egyhetes táborokat kínál Ausztriában és Lengyelországban a 14 és 18 év közötti fiataloknak.

Az élmény- és kalandterápia során a résztvevők megküzdési stratégiákat sajátíthatnak el, valamint jelentősen fejleszthetik az én-tudatosságukat és a döntéshozatali, kreatív problémamegoldó-, kommunikációs-, önkifejező-, valamint együttműködési készségeiket. Az első tábor szombaton kezdődik - mondta el Olaszy Csaba, hozzátéve, hogy a résztvevők úgynevezett csillagtúrákat fognak tenni.

Ez azt jelenti, hogy lesz egy alaptáboruk, ahonnan minden nap nekiindulnak a kis-, és nagy falak meghódításának, majd este visszatérnek a főhadiszállásra. A június 6-án induló lengyelországi tábor programjai között hídról ugrás és kötélpályás csúszás is szerepel. A táborok számos közösségi programot is kínálnak: lesznek csoportterápiás beszélgetések, élményfeldolgozás, játékos feladatok és kreatív programok. Rossz idő esetén pedig zenéléssel, színházterápiás tréninggel készülnek a szervezők.

A táborok beharangozójaként az alapítvány nyilvános nyitórendezvénnyel várja az érdeklődőket pénteken a szervezet budapesti otthonában. A kezdeményezés rövid ismertetését követően a MOL és az Új Európa Alapítvány képviselői átadnak egy - a támogatásukat szimbolizáló - emléktáblát.

A lengyelországi partnertől érkező Robert Kazmierski, a lengyel hegymászás kiemelkedő alpinista oktatója egy kisfilmmel készül, amely Nepálban élő nők részvételével megrendezett, hasonló filozófiára épülő programot örökít meg. Ezt követően pedig a hazai mászó élet elitje kerül a középpontba. A Mindenkinek megvan a maga Everestje elnevezésű program védnökségét vállaló Szendrő Szabolcs és Babcsán Gábor a magyar mászósikerekről, érdekességekről mesél az érdeklődőknek. Végül a Megálló Csoport Alapítvány zeneterápiás csoportja ad egy kis koncertet.