Az Armin Robubi bioinformatikus vezetése alatt megalkotott eljárás nemrég esett át a klinikai vizsgálatokon, így már élesben is bevethető.
Új koronavírus-gyorstesztet fejlesztett ki a bécsi Donaustadt Klinika (Klinik Donaustadt), ami már 30 perc alatt kimutatja a fertőzést. Az Armin Robubi bioinformatikus vezetése alatt megalkotott eljárás nemrég esett át a klinikai vizsgálatokon, így már élesben is bevethető.
A "gargalizálós" teszt után ez már a második COVID-19 tesztelési módszer, ami az osztrák fővároshoz köthető. A mintavételi eljárás újdonsága abban rejlik, hogy könnyen kezelhető, gyorsan eredményt mutat és megközelítőleg ugyannyira pontos, mint az eddig legmegbízhatóbbnak ítélt PCR-teszt. Ráadásul az ára az utóbbinak csupán a töredéke és a bécsi kutatók szerint elegendő mennyiség áll belőle rendelkezésre a piacon.
A gyors eredmény megismerése különösen fontos az iskoláknál, hiszen itt a gyerekeken kívül a tanárok és a szülők is nagymértékben ki vannak téve a fertőzésveszélynek. Ezért az új tesztet a Bécsi Egészségügyi Szövetség utasítására és ennek támogatásával e héttől kezdődően iskolai vírustesztelésnél használják.
A mintavételhez a város orvosokból és szakképzett ápolókból álló mobil tesztelőcsapatokat küld a kiválasztott intézményekhez. A kis csoportok mikrobusszal járják az iskolákat és igyekeznek megakadályozni a gócpontok kialakulását. (Fotó: tesztelőcsapat © David Bohmann / PID)