• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Tréning a jelen és a jövő kutatóinak

Hírek 2024.01.19 Forrás: Unideb.hu
Tréning a jelen és a jövő kutatóinak

Cél, hogy a hallgatók, a tudományos szakemberek rendelkezzenek a kor kutatási igényeinek megfelelő legfontosabb kompetenciákkal.

A Debreceni Egyetem szakembereinek közreműködésével kutatási kompetenciák fejlesztését segíti elő a több mint négy éven át tartó nemzetközi Pattern projekt, mely kutatóknak kínál majd a színvonalas tudományos tevékenység elvégzéséhez szükséges módszertanokat, segédleteket tartalmazó tréninganyagokat, adta hírül az unideb.hu

A Debreceni Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) is bekapcsolódott a Pattern (Piloting open and responsible Activities and Trainings Towards the Enhancement of Researchers Networks) programba. A DE szakemberei a folyamatosan készülő tréningmodulok tesztelésében vesznek részt.

A munkafolyamat első lépéseként a programban részt vevő, felsőoktatási intézményekből, informatikai cégekből és kutatói hálózatokból álló nemzetközi konzorcium révén elkészült oktatási anyagok rendszerezését végzik annak érdekében, hogy a végleges anyag segítse az egyetemi hallgatók, posztdoktor kutatók tudományos munkáját. A tesztelésbe a kutatásért felelős vezetőket is bevonják – közölte a hirek.unideb.hu-val a DEENK.

A tesztelés két periódusban, összesen két éven át fog tartani, minden tesztidőszakot követően értékelés készül. A tervek szerint a tréninganyagban összegyűjtött tapasztalatokat elsősorban a Debreceni Egyetem hallgatói és kutatói hasznosíthatják majd.

- A Pattern projekt lehetőséget ad arra, hogy a hallgatók, valamint a tudományos szakemberek rendelkezzenek a modern kor kutatási igényeinek megfelelő legfontosabb kompetenciákkal. A tesztelési periódus során a hallgatóink és kutatóink visszajelzései, ötletei alapján dolgozunk a tananyagokon, melyeket később szélesebb körben használhatnak más felsőoktatási intézmények is – mondta Fazekas-Paragh Judit, a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár Oktatás- és kutatástámogatási Osztályának vezetője.

A program révén elérhető tréningek célja, hogy a jelenleginél színvonalasabb szakmai felkészítést kapjon a kutatói tevékenységhez a tudományos közösség, ezáltal minőségibb kutatások jelenjenek meg. A tréningek többek között a nyílt hozzáférést, a kutatási adatkezelést, a közösségi tudományt, a kutatási integritást, a tudományt érintő gendersemlegességet és diszkrimináció-mentességet, illetve a tudományos kommunikációt erősíthetik, valamint a menedzsment és vezetői készségek fejlesztését segíthetik elő a hazai felsőoktatásban.

A véglegesített tananyag e-learning felületen, várhatóan angol nyelven lesz majd elérhető.

 

Legolvasottabb cikkeink