• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Új, fogyatékossággal élőket segítő pályázatot írtak ki

Hírek 2022.03.25 Forrás: MTI
Új, fogyatékossággal élőket segítő pályázatot írtak ki

A fogyatékossággal élőket segítő vagy tömörítő szervezetek - fenntartótól függetlenül - maximum 4 millió forintra pályázhatnak április 15-ig.

Új, 206 millió forintos keretösszegű pályázatot írt ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma fogyatékossággal élőket segítő szervezetek számára - mondta a szociális ügyekért felelős államtitkár csütörtökön Békéscsabán. Fülöp Attila a békéscsabai Aut-Pont Autista Gyermekekért és Fiatalokért Alapítványnál tartott sajtótájékoztatón kifejtette, a fogyatékossággal élőket segítő, vagy tömörítő szervezetek - fenntartótól függetlenül - maximum 4 millió forintra pályázhatnak április 15-ig.   Az összegből az életminőséget javító, az önálló életvitelt vagy a munkába állást segítő programokra, vagy akár sport-, kulturális- vagy készségfejlesztő programokra lehet pályázni a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet honlapján keresztül.

Az államtitkár emlékeztett, 30 éve, a "kommunizmus terhes öröksége miatt" lényegében nem létezett fogyatékosságügy, azóta sok változás történt. Soha nem volt annyi fejlesztés a fogyatékossággal élők életminősége terén, mint ma - jelentette ki. A több száz fős intézeteket lebontották, helyette 6-12 ember lakhatására alkalmas otthonokban élnek a fogyatékossággal élők. A megváltozott munkaképességűek 44 százaléka dolgozik; ez az arány 2010-ben csak 18 százalék volt. Emellett a minél önállóbb élet lehetőségét segítő infokommunikációs akadálymentesítési programokat indítottak 4 milliárd forintos keretösszeggel - sorolta.

A rendezvényen elhangzott, hogy Békéscsabán 5600-an élnek, akik valamilyen típusú szociális szolgáltatást vesznek igénybe, és a békési megyeszékhelyen csökken azok száma, akik valamilyen típusú segélyben részesülnek.

Szántó Tamás, az Aut-Pont Autista Gyermekekért és Fiatalokért Alapítvány kuratóriumi elnöke hangsúlyozta, 22 éve, szülői kezdeményezésre alakult meg az alapítvány; fő célja az autizmussal élők segítése, "életminőségük közelítése az átlagoshoz". Huszonnégy felnőttnek biztosítanak nappali ellátást és ugyanennyinek nyújtanak úgynevezett támogató szolgálatot. Van szülőket segítő csoportjuk, korábban pályázati támogatásokból nyári táborokat és hétvégi gyerekfelügyeletet is szerveztek. Tizenegy "mentoráltjuk" van, akik érettségit, szakmát vagy diplomát is tudott szerezni. Magyarországon minden 68. megszületett gyermek autista, azaz minden óvodai csoportban vagy iskolai osztályban van egy - mondta Szántó Tamás.