• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Új mentőállomást adtak át Krasznokvajdán

Hírek Forrás: OMSZ

A 300 m2-es mentőállomásra két új, teljesen felszerelt B típusú mentőautó és egy mentőorvosi kocsi is kerül.

Krasznokvajdán ünnepélyes rendezvény keretében kedden átadták az új mentőállomást. A borsodi település új intézménye egyike annak a   22 új mentőállomásnak, amelyet az Országos Mentőszolgálat főleg uniós forrásból Magyarország 18 megyéjében létesít. A program része ezen kívül 60 mentőállomás felújítása.

Az Országos Mentőszolgálat átfogó, országos szintű programjának célja, hogy az infrastrukturális, gépjármű- és orvostechnikai eszközfejlesztések által javuljon az OMSZ prehospitális sürgősségi ellátásának színvonala. A projektnek köszönhetően az ország egész területén javul a helyszínre érkezés időtartama, különösen a mentőellátás szempontjából hátrányos helyzetű régiókban, kistérségekben.

A program részeként 22 helyszínen épül új mentőállomás, 200 új mentőgépjárművel bővül az állomány, 60 mentőállomás dinamizálása, részleges korszerűsítése történik meg, valamint műszerek, egészségügyi és oktató eszközök beszerzésére kerül sor.

A projekt keretében Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 3 új mentőállomás épül és 4 állomás felújítása történik meg.
A hálózatbővítés során az új állomások helyszíneinek kijelölésekor a legfontosabb szempont az optimális lefedettség elérése volt. Cél, hogy a sürgősségi ellátás szempontjából hátrányosabb helyzetű, „fehér foltoknak" nevezett kistérségekben is biztosított legyen a gyors és szakszerű ellátás.

A krasznokvajdai fejlesztés 15 településen több mint 3100 lakost érint és tehermentesíti a területet eddig ellátó encsi és szendrői mentőállomásokat. A mentőállomás építése uniós támogatással, bruttó 113.406.038 Ft értékű beruházással valósult meg. A projekt keretében a mentőállomásra két új, teljesen felszerelt B típusú mentőgépkocsi is kerül, emellett a megyében egy mentőorvosi kocsit (MOK) is szolgálatba állítanak.

A közel 300 m2 alapterületű állomást úgy alakították ki, hogy megfeleljen a fejlett sürgősségi ellátás és az állomáson szolgálatot teljesítők szakmai elvárásainak. Az állomás energia-hatékony és gazdaságos működését biztosítja a kondenzációs gázkazán, melyet napkollektoros rásegítés egészíti ki, a padozat és homlokzat szigetelése, valamint a hőszigetelő nyílászárók.

Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő mentőállomás átadása ünnepélyes rendezvény keretében történt. Az eseményen köszöntőt mondott Tóbis Béla polgármester, Dr. Burány Béla, az OMSZ főigazgatója és Dr. Breitenbach Géza a régió igazgatója. A szalagátvágást, az állomás és a gépkocsik kulcsának átadását követően a résztvevőknek bemutatták az épületet, mely modern és komfortos munkakörnyezetet biztosít a krasznokvajdai mentődolgozók, és még gyorsabb, biztonságosabb ellátást a térség rászoruló lakosai számára.