A Siemens folytatja a legújabb radiológiai technológiák magyarországi meghonosítását.
2012. február 15-től a Siemens Egészségügyi Szektorának tevékenységét László Imre irányítja Magyarországon. A szakember Dr. Szokodi Csabát követi az igazgatói pozícióban, aki a magyar egészségügy más területén folytatja pályafutását. László Imre mérnök, a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett villamosmérnöki diplomát 1992-ben. Szakmai pályafutását a Siemens kötelékében kezdte, ahol nyolc évet töltött el szervizmérnökként. Mérnöki tevékenysége során elsősorban a modern CT- és MR-rendszerekre koncentrált, 2001 óta CT- és MR-specialistaként vett részt a Siemens értékesítési tevékenységében.
2005 óta a cég értékesítési vezetője, 2010 óta az „Imaging és IT Divízió" vezetője; e pozícióiban szakmai tevékenységével nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy az elmúlt két évben a Siemens európai összehasonlításban is kiemelkedő sikert ért el itthon: több mint húsz nagy tudású direkt digitális felvételező-átvilágítót szállított megújuló vagy zöldmezős beruházásban épülő szakrendelőkbe.
Tervei szerint irányítása alatt a Siemens Egészségügyi Szektor tovább folytatja a magyar képalkotó diagnosztika elsősorban uniós finanszírozású fejlesztését, a legújabb radiológiai technológiák magyarországi meghonosítását, valamint a magyar szakemberek európai kutatás-fejlesztési együttműködésekben való részvételének támogatását.
A Siemens Egészségügyi Szektor a világ egyik legnagyobb egészségügyi szállítója, és vezető szerepet tölt be az orvosi képalkotásban, a labordiagnosztikában, a kórházi informatikában, valamint a hallókészülékek területén.
A Siemens egy kézből kínál ügyfeleinek a teljes betegellátást lefedő termékeket és megoldásokat – a megelőzéstől és korai felismeréstől a diagnózison át a terápiáig és utógondozásig. A klinikai munkafolyamatoknak a legfontosabb betegségképek szerinti optimalizálásával a Siemens az egészségügyet gyorsabbá, jobbá és egyúttal költséghatékonyabbá is teszi. A Siemens Healthcare világszerte 51 000 munkatársat foglalkoztat, és jelenléte a Föld egészére kiterjed. A szektor a 2011. szeptember 30-án zárult üzleti évben 12,5 milliárd eurót kitevő forgalmat és mintegy 1,3 milliárd eurós eredményt ért el.