Orvosi képzésre 2779-en, fogorvosnak 1300-an, gyógyszerésznek 385-en jelentkeztek.
Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási ponthatárokat szerda este a fővárosban, ezzel eldőlt, hogy a közel 106 ezer jelentkező közül hányan kerülnek be az általános eljárásban egyetemre, főiskolára, adja hírül az MTI.
Az idén is több szakon kiemelten magas pontszám kellett a felvételin: a Budapesti Corvinus Egyetemen a nemzetközi tanulmányok szakon 465 pontra volt szükség, kommunikáció-médiatudomány szakon pedig 460 pontra. Jogász képzésben a Pécsi Tudományegyetemen 465 pontot határoztak meg. Az ELTE-n matematika-latintanár osztatlan szakon azonban 480 pontot kellett teljesíteni a bekerüléshez. (A maximum 500 pont volt).
Most is előzetesen meghatároztak állami ösztöndíjas minimumpontszámokat alapképzési, valamint osztatlan mesterképzési szakoknál. Ezeken a szakokon ennél alacsonyabb ponttal nem lehetett bekerülni.
Változtattak az orvosi, fogorvosi és gyógyszerészet képzés előzetes ponthatárain, sok felvételizőt érhetett kellemetlen meglepetés, írja az Eduline.
Az általános orvosi képzésre az idén 2779-en jelentkeztek, 2225-en első helyen jelölték meg, 2761-en állami ösztöndíjasként szerették volna megkezdeni tanulmányaikat - a decemberben nyilvánosságra hozott, előzetes ponthatár 380 volt, ennyi pont azonban végül egy egyetemen sem volt elég az államilag támogatott helyhez.
Fogorvosi képzésre is több mint 1300-an jelentkeztek az idén, 1326-an állami ösztöndíjas helyre pályáztak - ezen a szakon decemberben még 390-nél húzták meg az előzetes ponthatárt, ám a jelentkezők száma és teljesítménye alapján ezen módosítottak.
A gyógyszerész osztatlan képzésen 385 lett volna az előzetes ponthatár, 1316-an szerettek volna állami ösztöndíjasként tanulni.
A 2017-es felvételi ponthatárok teljes listáját itt tekinthető meg.