• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Vándorló orvosi rendelő rászorulóknak az USA-ban

Hírek Forrás: MTI

A szervezet a szegény, vagy az egészségügyi szolgáltatásoktól messze élő amerikaiaknak nyújt segítséget.

Évente több ezer önként jelentkező orvos indul útnak az Egyesült Államokban a Remote Area Medical (RAM) elnevezésű jótékonysági szervezet keretein belül, hogy ingyenes egészségügyi ellátást biztosítson országszerte a rászorulóknak.

A brit származású Stan Brock által 1985-ben létrehozott szervezet a nagyon szegény, vagy a különböző egészségügyi szolgáltatásoktól túlságosan messze élő amerikaiaknak nyújt segítséget. "A RAM csapat felbukkanása lehetőséget biztosít a szegényebb rétegek számára, hogy rendes orvosi kezelést kapjanak ráadásul teljesen ingyen" - mondta Brock. Hozzátette, hogy az elmúlt években összesen 26 ezer orvos "hagyta maga mögött egy rövid időre kényelmes lakását, munkahelyét, családját és jelentkezett RAM önkéntesnek", hogy így segítsen a mintegy negyedmillió rászorulónak.

A legutóbb a Virginia állambeli Wise városába érkezett mintegy 1700 szakember fogorvosi székekkel, mammográfiás- és röntgengépekkel felszerelkezve, és várta a különböző betegségek kezelésére vagy fogászati beavatkozásra érkezőket. A helyszínen felállított mozgó rendelő mintegy 1,6 millió dollár (307 millió forint) "értékű" orvosi ellátást nyújtott a 2715 páciensnek.

Míg a rászorulók közül egyesek a munkájukkal együtt az egészségbiztosításukat is elvesztették és egyéb kiadásaik mellett nincs elég pénzük a szükséges kezelésekre, addig mások munkahelye egyáltalán nem fedezi az orvosi ellátást. "A fogam egy éve el van törve, de nem engedhetem meg magamnak az ezer dolláros fogorvosi számlát. A cég pedig amelynek dolgozom nem nyújt biztosítást" - mondta az AFP hírügynökségnek a tüdőröntgenre is várakozó 38 éves Daniel Moore, aki teherautósofőrként havonta valamivel kevesebb mint 3 ezer dollárt (572 ezer forint) keres. A négygyermekes elvált férfi 13 ezer (2,45 millió forint) dolláros kórházi számlájának törlesztése mellett még a gyermekkora óta cukorbetegséggel küzdő fia életmentő inzulinját is fizeti.

A RAM tevékenysége a Barack Obama egészségügyi reformjairól szóló washingtoni viták során is felmerült. Bár a tervezet csupán korlátozott támogatást jelentene a fogászati és szemészeti kezelések esetében, de még így is kedvező lehetőségnek tűnik azok számára, akik most is több órát utaztak Wise-ba, hogy az autóikban töltött éjszaka után, napközben hosszú órákon át várakozzanak a tikkasztó nyári hőségben.

USA