• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Veszélyben a Démétér Alapítvány fennmaradása

Hírek Forrás: Weborvos

A Démétér Ház bezárása nem jöhet szóba, de a számlákat fizetnünk kell.

A Démétér Alapítványt 2005-ben néhány lelkes civil, valamint a budapesti Szent László Kórház Gyermekhematológiai és Őssejt-transzplantációs Osztályának szakmai csapata hívta életre, hogy az osztályon fekvő, transzplantáción átesett gyermekek gyógyulását segítsék. A betegek számára ugyanis a fizikain túl lelki gyógyulásra is szükség van - a biztonságérzet, az odafigyelés mellett a külvilág ragaszkodása, hogy visszavárják a betegséggel küzdőt, létfontosságú a gyógyulásért vívott küzdelemben.

Most azonban magának az Alapítványnak is küzdenie kell, méghozzá azért, hogy működését folytathassa. Az elmúlt évben a szervezet támogatási forrásai olyan drámai mértékben csökkentek, hogy kérdésessé vált további fennmaradása. Nemrég arra kellett kérnie a beteg gyermekük gyógyulása idejére a Démétér Házban tartózkodó szülőket, hogy napi 1000 forinttal járuljanak hozzá a Ház 400 ezer forintos havi rezsiköltségéhez. „Döntésünket végső elkeseredésünkben, más lehetőség hiányában hoztuk meg, hiszen a Démétér Ház bezárása nem jöhet szóba, de a számlákat fizetnünk kell. Tudjuk, hogy a betegség miatt a legtöbb család komoly anyagi nehézségekkel néz szembe, és életük borzasztóan nehéz, amit ez a plusz kiadás még inkább súlyosbít." – mondta Dr. Kriván Gergely osztályvezető főorvos, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.

A rehabilitációt, a társadalmi izoláció elkerülését, valamint a családok tájékoztatását segítő Démétér Programban eddig mintegy 80-100 gyermek vett részt, a Démétér Ház pedig 233 családnak adott otthont gyermekük gyógyulása alatt. Az Alapítvány hiánypótló tevékenységére a továbbiakban is szükség van, hogy a kórtermek és steril boxok színes kuckókká váljanak a gyógyító és terápiás foglalkozások során, hogy a gyógyuló gyerekek ne rekedjenek ki a társadalomból, tudják, hogy a betegségük idején is vannak osztálytársaik, barátaik, akikre számíthatnak, és visszavárják, és hogy a hosszú kezelések alatt is együtt maradhasson a család.

E szupportív tevékenységre nincs állami támogatás, így az Alapítvány csak magán- és vállalati adományokból tudja fenntartani magát. Már kis összegű felajánlások is hozzásegítik az Alapítványt ahhoz, hogy a szülők elhelyezését szolgáló Démétér Házat fenntartsa, kényelmesebbé tegye, és a Démétér Program keretén belül finanszírozza a betegek lakhelyére, iskolájába való utazást és a kórházi terápiás foglalkozásokat.

További információ a www.demeterhaz.hu vagy a www.facebook.com/demeteralapitvany oldalon.


Ebből a videóból megismerheti az Alapítvány tevékenységét

Ebben pedig a gyógyult gyerekek mesélnek