Magyarországon gyártanak egy olyan termékcsaládot, amelyre szinte minden ország patológusa és klinikusa igényt tart.
Molnár Béla kutatóorvos és munkatársai találmányukkal, a digitális szövettani laboratóriummal – amelyet ma Európa első három legjelentősebb találmánya között tartanak számon – óriási tudományos, innovációs és gazdasági sikert ért el - számolt be róla a Kossuth Rádió.
Sok-sok betegség azonosításhoz, a kórfolyamatok megítéléshez, a lehető leghatékonyabb kezelési stratégia eldöntéséhez van szükség szövettani vizsgálatokra. Ezeket teszi pontosabbá, megbízhatóbbá, hatékonyabbá, az úgynevezett digitális szövettani laboratórium, amelynek ötlete Molnár Béla kutatóorvos, belgyógyász-gasztroenterológus fejében született meg a kilencvenes évek második felében, amikor arra gondolt, hogy mennyivel többet lehetne megtudni például egy vastagbélrákos megbetegedésről, ha a szövettani metszeteket digitalizálni lehetne. Molnár Béla és munkatársai 2004-ben Innovációs Nagydíjban részesültek találmányukért.
A digitális szövettani laboratórium olyan technológia, amely lehetővé teszi, hogy a korábban csak a mikroszkópon, illetve az üveg-tárgylemezeken elvégzett szövettani diagnosztikát olyan környezetbe és minőségbe emeljék, amelynek előnye a gyorsabb, pontosabb diagnózis, az akár 3D-s kiértékelés, a mennyiségi paraméterek bevezetése és az interneten keresztüli távdiagnózis.
Az Esti Beszélgetés a tudományról itt hallgatható meg