• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

WEB 2.0 SEE: fogyatékosok is alkották

Hírek Forrás: MTI

Bemutatkozott az EP-ben a fogyatékosokat segítő WEB 2.0 SEE nemzetközi projekt.

Bemutatták csütörtökön az Európai Parlament (EP) brüsszeli székházában a WEB 2.0 SEE elnevezésű brit-lengyel-olasz-magyar projektet, amely a fogyatékosok számára internetes hálózat segítségével ad tájékoztatást és segítséget foglalkoztatási, illetve oktatási-képzési kérdésekben.

A konzorciumi formában működő programban magyar partnerként a Budapesti Szociális Forrásközpont vesz részt, amelynek tevékenységi területe a szociális szakma hivatásos képviselőinek támogatása, szolgáltatások nyújtása helyi önkormányzatoknak, civil szervezeteknek és szociális magánvállalkozásoknak.

Európában mintegy 80 millió fogyatékos ember él. A projekt azon alapul, hogy az internet és a közösségi médiák robbanásszerű fejlődése új lehetőséget jelent a tanácsadásban és az információáramlásban. A WEB 2.0 SEE olyan képzési és munkaerő-piaci információs oldal, melyet fogyatékosok bevonásával fejlesztettek ki az említett négy országból részt vevő partnerek. A honlap készítői egyebek közt arra vállalkoztak, hogy összegyűjtik a megváltozott munkaképességűeknek szóló munkaközvetítő és tanácsadó irodák - egyébként sok internetes helyen szétszórtan, nehezen áttekinthető módon fellelhető - ajánlatait.

Göncz Kinga szocialista EP-képviselő a projektet ismertetve elmondta, hogy a tájékoztató weboldal a vakok és gyengénlátók számára hangzó információt is tartalmaz, a siketeket és nagyothallókat pedig jelnyelvi kiegészítő szolgáltatás segíti. Az értelmi fogyatékosoknak a megértést könnyítő, egyszerűsített nyelvezetű ismertetések is elérhetők. A képzési és foglalkoztatási lehetőségek bemutatásán túlmenően az internetes platform a fogyatékosok számára közösségi médiaként is funkcionál.

Mint arról Göncz Kinga az MTI-t tájékoztatta, az Európai Bizottság illetékesei kilátásba helyezték, hogy a projektet - amelyhez az elmúlt két évben az élethosszig tartó tanulás uniós stratégiájának keretéből adtak anyagi támogatást - a bevált, jó gyakorlatok közt tartják számon, és a jövőre kezdődő új középtávú pénzügyi ciklusban is segíteni kívánják.