Először engedélyezte génmanipulált gyógyszer forgalmazását az Európai Bizottság.
A francia tudományos folyóiratokban októberben jelent meg a hír, de az európai nyilvános értékelő jelentés (EPAR) már júliusban kedvezően foglalt állást az első génmanipulált gyógyszer kereskedelmi forgalmazását illetően, s annak piaci engedélyezéséről augusztus 2-án döntött az Európai Bizottság.
A fehér por formájú szer olyan véralvadásgátló emberi fehérjét tartalmaz, amely génkezelt kecsketejben található. Vénába kötött infúzióban alkalmazzák olyan betegeknek, akiknek az antitrombin nevű fehérje mennyiségük nem elégséges, azaz a páciens veleszületett antitrombinhiánytól szenved. A betegség nagyon ritka, minden ötezredik embert sújtja. A gyógyszert csak sebészeti beavatkozáshoz alkalmazzák általában más véralvadásgátló szerekkel együtt, az erekben kialakuló vérrögök okozta problémák megakadályozására.
Az új gyógyszer nem hasonlítható a szintetikus molekulákhoz, s valójában egy állatfajon létrehozott emberi fehérjemásolatról van szó. Fehérjét termelő emberi géneket helyeztek át kecskeembriókba, amelyeket aztán nőstény kecskékbe ültettek be. Az így létrehozott kecskék képesek emberi fehérjét kiválasztani a "gyógyszertejbe". Az ilyen jellegű beavatkozás a klónozásnál is ritkábban jár sikerrel.
Az gyógyszert gyártó amerikai vállalat mellett egy holland és egy francia cég foglalkozik tejből kivonható fehérjekísérletekkel. Az európai cégek a nagyon költséges átültetéshez kecskék mellett nyulakon és egereken, valamint tyúktojás fehérjéken és selyemhernyókon is végeznek kísérleteket.