Az öngyilkosságot elkövető nők aránya Kínában a legmagasabb a világon.
Az öngyilkossági statisztika különösen a távoli, eldugott kínai falvakban mutat megdöbbentő képet: háromszor több nő vet véget életének a vidéki településeken, mint a nagyvárosokban.
A gazdasági reformok dacára a kínai vidék még mindig rendkívül szegény körülmények között él, s a reménytelenség sokakat taszít kétségbeesésbe.
Egy folyóba ugrott nő, akit kimentettek így mesélt: "Nem láttam értelmét az életnek. Mi voltunk a legszegényebbek egy nagyon szegény faluban. Most a gyermekeim tartanak életben, de akkor meg akartam halni."
Mivel az asszony esete nagyon is általános, egy kínai állami szervezet most megpróbál változtatni a helyzeten. A Vidéki Nők Kulturális Fejlesztő Központja oktatással és tanácsadással akar segíteni a vidéki térségekben lakó szegény nőkön.
A projekt egyik illetékese szerint ugyanis a nőket semmibe vevő régi, vidéki hagyományok is felelősek az öngyilkosságokért. Például a nőknek a szokás szerint a férjük családjával kell összeköltözniük, így sem barátaik, sem családjuk nincs többé mellettük, akik átsegíthetnék őket a nehéz időkön.
A jelentés szerint a hatalmas ország egyszerűen képtelen orvosolni ezt a szomorú statisztikát: az 1,3 milliárd lakos lelki egészségéről mindösszesen 17 ezer pszichiáter gondoskodik.