• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

100 milliárdos vita a nyugdíjasok gondosóráiról

Lapszemle 2023.05.19 Forrás: 24.hu
100 milliárdos vita a nyugdíjasok gondosóráiról

Áprilisban összesen 392 egészségügyi jelzést kaptak, ezek közül súlyos baleset, rosszullét esetén 227-szer segítettek a munkatársak.

Pintér Sándor belügyminisztert a kormány által elindított Gondosóra programról kérdezte a szocialista Komjáthi Imre. A politikus felidézte, az jelentős forrásokat igényel, hiszen Czibik Norbert projektmenedzser az MTI kérdésére nemrég azt mondta, az uniós finanszírozású program költségvetése 100 milliárdos nagyságrendű, amire még nem volt példa a hazai idősellátásban - írta a 24.hu. A politikus megkérdezte azt is, kapcsolódik-e a program a jelzőrendszeres segítségnyújtáshoz? Az ellenzéki képviselő releváns megállapításnak tartja, hogy a pénz okosabb felhasználásával valóban rászorulók tömegein lehetne segíteni.

A miniszter helyett ezúttal is Rétvári Bence válaszolt. Azt írta, a programban jelenleg 89 247 jelzőkészülék nyújt biztonságot a felhasználóknak. (A kormány tavaly mintegy 1,5 millió idős emberrel számolt, négy év alatt.) Az államtitkár jelezte, az átlagéletkor 76 év, az országos eloszlás egyenletes, szinte minden településről (2890) igényeltek jészüléket a saját otthonukban élő 65 év feletti magyar állampolgárok. Az áprilisi adatok alapján, naponta átlagosan 1333 jelzést kapnak a Gondosóra programban dolgozó diszpécserek.

Minden felhasználói jelzést meghatározott protokoll szerint segítségnyújtás követ. Áprilisban összesen 392 egészségügyi jelzést kaptak, ezek közül könnyebb egészségügyi helyzetben 165 alkalommal, súlyos baleset, rosszullét esetén 227-szer segítettek a munkatársak.

Az államtitkár felidézte, a Gondosóra program ingyenes, a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás rászorultsági alapon, térítési díj ellenében vehető csak igénybe.

A Gondosóra programban résztvevők számának bővülése ugyanakkor együtt járhat azzal, hogy a jelzőrendszeres — házi segítségnyújtás biztosítása a — Gondosóra készülékével és diszpécserközpontján keresztül történjen, ezáltal a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevevői számára is elérhetővé váljon a korábbinál korszerűbb digitális technikai megoldás.

Az államtitkár arra nem tért ki, hogy eddig mennyi pénzt költöttek a programra.

Továbbiak a cikkben