Jelenleg egy 200 millió forintos eszközfejlesztési projekt fut a SZTE Reprodukciós Medicina Intézetben.
Megkezdték az eszközpark modernizálását és kapacitásbővítést is terveznek az egykori szegedi Kaáli Intézetben, amely tavaly év végén a Szegedi Tudományegyetemé lett. A munkatársak azonban ugyanazok maradtak, így a gyermekre vágyó családok számára nincs érzékelhető változás az ellátásban - írta a délmagyar.hu.
Fendler Judit, a SZTE kancellárja a lapnak elmondta, azzal hogy, Szegeden az egyetem működteti az IVF, köznapi nevén a meddőségi centrumot, egységessé vált a klinikai ellátás. A kancellár hangsúlyozta, az egyetem továbbra is közfeladatot lát el közfinanszírozott ellátás keretében, függetlenül attól, hogy ki a fenntartója, azaz nem vált magánellátóvá.
Jancsó László, a SZTE Reprodukciós Medicina Intézet ügyvezetője kiemelte: a hosszútávú cél, hogy a korábbiaknál több beültetést végezzenek magasabb színvonalon. – Megkezdtük az eszközpark modernizálását, kapacitásbővítést tervezünk, illetve vizsgáljuk például az ingatlanbővítés lehetőségét is. Abból az összegből, amelyet korábban egy saját IVF-centrum kialakítására nyert el az egyetem, a teljes reprodukciós értéklánchoz kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztést hajtottunk és hajtunk végre. Célunk, hogy a régióban és az egyetemen belül is létrejöjjön egy olyan diagnosztikai és betegellátási folyamat, amely azáltal, hogy nem csak az IVF-konzultációtól a beültetésig dolgozunk az érintett családokkal, hanem már jóval előtte és ezt követően is, garantálja, hogy mindenki számára megtaláljuk a legmegfelelőbb megoldást ahhoz, hogy egészséges gyermekük születhessen – magyarázta az ügyvezető.