Cserháti Péter továbbra is a programban dolgozik, több más orvos szakértővel együtt.
Negyven éve nem volt példa zöldmezős kórházépítési beruházásra Budapesten – az Egészséges Budapest Program (EBP) ezt, illetve összesen 700 milliárd forintos egészségügyi fejlesztési ráfordítást ígér a fővárosban és vonzáskörzetében élőknek. A program lebonyolításáért felelős Tóvízi Attila, az Állami Egészségügyi Központ főigazgató-helyettese elmondta, hogy az EBP az előkészítésből a megvalósítás szakaszába lép. A PestiSrácok.hu-nak adott interjújában kifejtette, hogy a leendő négy budapesti centrumkórház és a köréjük csoportosuló intézmények fejlesztése 2026-ra készül el, nyugat-európai egészségügyi színvonalat nyújtva a betegeknek.
- Baloldali aggodalmak szerint szétzilálódott az Egészséges Budapest Program megvalósítása különböző érdekviszonyok mentén, és ezzel hozták összefüggésbe azt is, hogy már nem Cserháti Péter felel a programért. Mi indokolta a vezetőcserét és azt, hogy már nem miniszteri biztos, hanem főigazgató-helyettes vezeti a programot?
- Cserháti Péter megbízatása április 30-án véget ért. Eddig jórészt a program előkészítési szakasza folyt, a jövőben pedig a megvalósításra összpontosítunk. Ez egészen másfajta szemléletet, menedzsergondolkodást kíván. Cserháti úr továbbra is a programban dolgozik, több más orvos szakértővel együtt. Nem szeretném átvenni az orvos szakértők szerepét; a továbbiakban is velük kívánunk dolgozni. A kormány célja, hogy a vidéki kórházfejlesztések után Budapest és vonzáskörzetében élő több, mint négymillió ember egészségügyi ellátása és életminősége is javuljon. 2026-ig az Orbán-kormány összesen több, mint 700 milliárd forintot szán a budapesti és Pest megyei egészségügyi intézmények fejlesztésére. Az idei évvel bezárólag csaknem 112 milliárdos a ráfordítás, és az előkészítési szakasz végén, a következő hetekben megtörténik jó néhány kórház esetében a tervezési eljárás eredményhirdetése.
További részletek a cikkben.