"Ha nincs szakdolgozó, vagy szabadságról sem tudnak visszahívni senkit, akkor egyszerűen bezárnak egy műtőt".
Műtőssegéd jelentkezését várja egy érdi szakrendelő. A főigazgató szerint műtétek maradhatnak el februártól, ha nem találnak munkaerőt. A Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke szerint kevéssé köztudott, hogy kétszer annyi műtét marad el szakdolgozói, mint orvoshiány miatt - hangzott el az ATV Híradójában.
Betegek most nem jöhetnek, de munkára jelentkező műtőssegédek előtt nyitva áll az érdi Romics Egészségügyi Intézmény ajtaja. A szakrendelő főigazgatója pénteken az intézmény közösségi oldalán a nyilvánosságtól kért segítséget. A bejegyzésben úgy fogalmazott, hogy "nagy bajban vagyunk, egyetlen műtőssegédünk beadta a felmondását, nélküle pedig a szemészeti műtéteken kívül más beavatkozást nem tudunk elvégezni".
...
Nemcsak szakképesítés, hanem jó fizikai erőnlét is kell a műtőssegédi munkához. Betegeket mozgatnak, előkészítik a műtéti vegyszereket, sterilizálnak. Kezdőként nettó 200 ezer forint körül keresnek, ez a garantált bérminimumnak megfelelő összeg. Azonban több kórház még ennyit sem hajlandó fizetni nekik, ezért a dolgozók is kész tények elé állíthatják a menedzsmentet.
Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott, "ha nincsen, vagy szabadságról sem tudnak visszahívni senkit, akkor egyszerűen bezárják azt a műtőt. Erre több esetben jellemzően sor is kerül, nemcsak az orvoshiány, hanem a nővérhiány miatt is", majd hozzáette: körülbelül kétszer annyi esetben maradnak el műtétek a szakdolgozói, mint orvoshiány miatt.