"Mindig tele vagyok ötletekkel a múzeum mellett is számos komoly projektet vittem az elmúlt két évben. Minden csak egészség meg lelkesedés kérdése."
Kinyom a markába vagy négy-öt gyógyszert, bekapja, narancslével öblíti le. "Ezek tartanak fiatalon" - kacsint hamiskásan, aztán kiszáll a kocsijából. Dr. Kaáli Géza professzor, akit a róla elnevezett meddőségi centrumok tettek itthon ismertté, manapság már nem az orvoslással foglalkozik. Régi-új szerelmének hódolva Dörgicsén autómúzeumot nyitott, de ha valamiért ettől is búcsúzni kellene, akkor sem esne kétségbe - írta a blikk.hu.
- A meddőségi intézetben már egyáltalán nem vállal szerepet?
- 1992-ben nyitottuk meg az első Kaáli Intézetet Budapesten. Az évek során feltornáztuk a számukat nyolcra, rengeteg gyermekre vágyó párnak nyújtottunk segítséget. Aztán 2019-ben az egészet átvette az állam. Meglepetés volt olyan szempontból, hogy nem tudtam elképzelni, hogy állami keretek között egy magánintézet hogyan működhet. Persze az új tulajdonos joga eldönteni, hogy mi a további sorsa, én azóta pedig teljesen kivonultam, be sem tettem oda a lábamat.
- A betegek jobban jártak az államosítással?
- Ha az állam nálam többet tud nyújtani, akkor jól jártak vele. Az állam több pénzt tud adni, ez nem kérdés, de hogy az állami ellátás többet tudna nyújtani egy magánellátásnál, arra csak a betegek tudnak válaszolni.
- Kiszámolta bármikor is, hogy hány gyerek születhetett meg az ön segítségével?
- Összesen körülbelül 30 ezren vannak.
- Ez hatalmas szám. Találkozott közülük bárkivel?
- Hogyne! Minden áldott nap, amikor tárlat van, találkozunk lombikbébikkel. Múltkor jön egy anyuka, azt mondja, elhoztam a kisfiunkat. Keresem, hol a kisfiú... Hát ott áll egy kétméteres legény, 22 éves volt. Ezt nem felejtik el soha.