• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

5 nyári ruhadarab, ami káros az egészségre

Lapszemle Forrás: hvg.hu

Miért veszélyes a tangapapucs, azon túl, hogy hatalmasat eshetünk benne?

Milyen betegségeket okoznak a nyakpántos topok és a kényelmetlen bikinifelsők? A tanga miért lehet felelős a leggyakoribb nőgyógyászati problémákért és intim fertőzésekért? – teszi fel a kérdéseket a hvg.hu portálja, amelynek összeállításából kiderül, mely nyári ruhadarabok viselését nem szabad túlzásba vinni, vagy már alapvetően érdemes elkerülni.


A nyár kedvelt strand, egyben utcai viselete, a tangapapucs gyakori használata hosszú távon nagyon komoly problémákat okozhat. A vietnami és flip-flop papucs néven is emlegetett lábbeli egyrészt nem tartja a bokát, amivel könnyen ízületi panaszokat okozhat, másrészt lépés közben nem a sarokra helyezi a testsúlyt, hanem a talp külső részére, ami hosszú távon szintén problémákat okozhat. A tangapapucs hordása akkor különösen veszélyes, ha laza a pántja, mert a lábujjakat természetellenes helyzetbe merevíti azáltal, hogy folyamatosan kapaszkodnak a pántba. Ez is lábízületi problémákat okozhat.


A bikinifelső, a mindenkori melltartó kiválasztásában is elsődleges szempont, hogy támaszt nyújtson a mellnek és tehermentesítse a hátat. A melltartó mérete akkor jó, ha megfelelően illeszkedik a háta és a mellrész, a melltartó elülső része pedig ráfekszik a mellkas csontjaira. A kezeket felemelve a mellek nem csúszhatnak ki belőle, letekintve pedig fazontól függetlenül fedik őket. Bár sokan gondolnak rá polcként, nem az: jó, ha kicsit nagyítja a melleket, a push-up melltartónak is kényelmesnek kell lennie, és nem nyomhatja össze a kebleket. A merevítő könnyen elszoríthatja a mellszövet alsó részét, ami gyulladást és fájdalmat okozhat.


A tangabugyi és a tangás bikini is káros lehet az egészségre, hiszen a szűk tanga vékony pántja dörzsöl és bevág, ezért gyulladást okozhat a nemi szervek környékén, továbbá megkönnyíti a baktériumok eljutását a végbél irányából a hüvely felé: formája ideális a kórokozók "utaztatásához". A tanga közvetítésével akár a gombák, a coli- és hozzá hasonló bélbaktériumok is okozhatnak nőgyógyásztati fertőzést.


További részleltek a portálon olvashatók!