A technikának köszönhetően a CT-nél vagy MRI-nél is részletesebb 3D-s holografikus kép készülhet a betegekről.
A tavaly laboratóriumi körülmények között előállított, 22 Gbps sebességet elérő 5G kapcsolat után valós körülmények között mutatta be a Magyar Telekom, hogy mire lesz képes a jövőben az 5G hálózat. Arra például, hogy mentős és orvos egy időben jusson információhoz a beteg állapotáról, és közösen dönthessenek a kezelésről - írja a 168óra.hu.
...
A traumás sérülések ellátásában kulcsszerepe van a korai állapotfelmérésnek. A szakemberek által bemutatott 5G-esettanulmányban a kórházi kezelőorvos már valós időben információkat kaphat a beteg sérüléseiről a mentőorvos közreműködésével, még az előtt, hogy a sérült a baleset helyszínéről a kórházba érkezne. Az elképzelés szerint a jövőben egy speciális orvosi szonda 5G hálózaton keresztül továbbítja a felvételeket a távoli 3D-holografikus képalkotáshoz, a kép közvetlenül az orvos, illetve a mentős betegellátó látóterébe érkezik.
A szondából kinyert adatmennyiség a felhőbe érkezik, ott különböző alkalmazás-specifikus kiértékelés és képfeldolgozás révén a CT-nél vagy MRI-nél is részletesebb 3D-s holografikus kép készül belőle, amely aztán valós időben megérkezik a fogadó orvos tabletjére vagy speciális AR-szemüvegére. Az 5G nyújtotta nagy átviteli sebességnek, valamint a megbízható, alacsony késleltetésű kommunikációnak köszönhetően a mentőorvos és a kezelőorvos ugyanazt a szinkronizált képet látja egy időben.