A Sinopharm védőoltását több államban, például Marokkóban már engedélyezték vészhelyzeti alkalmazásra.
Az Egyesült Arab Emirátusokban lezajlott harmadik tesztfázis végeztével a kutatók megállapították, hogy 86 százalékos effektivitási mutatóval rendelkezik a kínai állami kézben lévő gyógyszeripari cég által kifejlesztett vakcina - írta a The Guardian hírportál értesülései nyomán a liner.hu. A Sinopharm készítménye bár a nyugati védőoltásokhoz képest valamelyest gyengébb, mégis megfelelő ahhoz, hogy elérhessék vele a kívánt nyájimmunitást az emberek között. A kínai védőoltás klinikai tesztjei az Egyesült Arab Emirátusokban még szeptemberben kezdődtek meg 31 ezer önkéntes bevonásával.
Az egyelőre nem világos, hogy az Egyesült Arab Emirátusokon kívül a többi országban folytatott kísérletek is hasonló eredményekkel zárultak-e, csupán azt tudni, hogy megkezdődtek a hivatalos regisztrációs eljárások a vakcina kapcsán.
A Sinopharm védőoltását több államban, például Marokkóban már engedélyezték vészhelyzeti alkalmazásra, ahol a teljes felnőtt lakosság 80 százalékának beoltását célozták meg a hatóságok. A Sinopharm készítményében halott vírusrészecskéket használnak, ami hasonló a gyermekbénulás elleni vakcinákhoz, amit már régóta ismernek - írták.