Számos kutató szerint már akár 4-5 éven belül széles körben gyógyíthatóvá válhat az egyik legtöbb halálozást okozó betegség.
Mint az a napokban régészeti leletek alapján kiderült, már 4500 évvel ezelőtt, az ókori Egyiptomban is megpróbálhatták kezelni a rákot, még ha mai szemmel nézve ezt barbár módszerekkel is tették, a kórkép valódi ismerete nélkül. Ehhez képest a Krisztus utáni 21. században ott tartunk, hogy az egyes ráktípusok egyes altípusainak különböző al-alváltozatait mind nemzetközi kutatócsoportok vizsgálják, az onkológiai-rákterápiás piac dollár-százmilliárdokban mérhető, klinikai vizsgálatokban készítik elő a személyre szabott rákvakcinákat, és számos kutató szerint már akár 4-5 éven belül széles körben gyógyíthatóvá válhat az egyik legtöbb halálozást okozó betegség - írja a qubit.hu.
A rákterápiával foglalkozó orvosok, vagyis a klinikai onkológusok amerikai társasága (ASCO) minden évben Chicagóban tart konferenciát – a kutatási terület legnagyobb ilyesfajta rendezvényét –, ahol több tízezer orvos és egészségügyi szakember gyűlik össze, hogy bemutassa és megvitassa a legújabb rákügyi fejleményeket. Idén május 31. és június 4. között zajlott le az esemény, amelyet annyi áttörő bejelentés kísért, hogy így, egybegyűjtve érdemes beszámolni róla.
1. A felére csökkenti a legveszélyesebb bőrráktípus halálozási kockázatát a világ első személyre szabott rákvakcinája
...
2. Megálljt parancsol a tüdőráknak a Pfizer gyógyszere
További részletek a cikkben.