Tudomásul kell venni, hogy bizonyos társadalmi rétegeknek az élet elviselhetőbbé tételét szolgálják a függőségek.
Szelfik, telt ház és tapsvihar: sztárként fogadták kedden Győrben Zacher Gábor toxikológust. Az Apáczai-kar mellett működő Szocproj Alapítvány szervezte eseményre főleg szociálpedagógus-, szociálismunkás-hallgatókat vártak - tudósított a kisalföld.hu.
"A 9,7 millió függő országa vagyunk" - nyitott egy hatásos mondattal Zacher Gábor, aki kétórás előadásában függőségeinkről beszélt: gyógyszerekről, drogokról, sorozatfüggőségről és a közösségi médiáról, az internet hatásáról.
"Egy mélyszegénységben élő családnak eljutni az alsó-középosztályig 220 évbe telne" - jelentette ki az előadó: tudomásul kell venni, hogy bizonyos társadalmi rétegeknek az élet elviselhetőbbé tételét szolgálják a függőségek.
Elhangzott, hogy hazánkban 90 ezer nyugtató- vagy altatófüggő van, mert a tünetek enyhítése folyik, nem a megoldás keresése. (Kedd délután a soproni egyetemen Zacher Gábor Droghelyzet 2019 címmel tartott előadást.)
A sorozatfüggőségről szólva az előadó kifejtette, hogy az átlagmagyar naponta öt órát néz televíziót, méghozzá jórészt sorozatokat. "Egy társadalmi rétegnek ez a túlélés szempontjából életbevágó: hogy el tudják felejteni azt a pszichoszociális gettót, amiben élnek" - hangzott el.
Ezt követően a közösségi média, az internet került terítékre. "Kábítószert, alkoholt, cigit nem adunk a gyermek kezébe, ez természetes. De hogy állunk a telefonnal?" - tette fel a költői kérdést Zacher Gábor. Továbbiak a teljes cikkben