• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A Bátor Tábor életre szóló élmény a beteg gyerekeknek

Lapszemle 2024.05.08 Forrás: 444.hu
A Bátor Tábor életre szóló élmény a beteg gyerekeknek

A tábor indulásakor 70 gyereket fogadtak, tavaly már több mint 500-an élvezhették a tábor nyújtotta programokat.

Egy szülő számára kevés nehezebb élethelyzet van, mint amikor azzal szembesül, hogy a gyermeke valamilyen súlyos, krónikus betegségben szenved. Beszűkül ilyenkor a világ, csak az a fontos, hogy megtalálják a gyógyuláshoz vezető utat. Ám az egészségügy útvesztőitől a gyermek és a család mentális jóllétén át számos olyan kritikus pont van, amelyre egyszerre kellene energiát fordítani - írja a 444.hu.

Utóbbiról – vagyis hogy hogyan hat egy súlyos vagy tartós betegség a gyermekek és családjaik életére – kevesebbet beszélünk. Általában a gyógyulás folyamata az, amit mindenki szem előtt tart, hisz a legfontosabb valóban az, hogy a gyermek újra egészséges legyen. Ám ez a sokszor hosszú folyamat nem csak fizikailag, de mentálisan is megterhelő, ami a gyógyulás után is kihathat az egész család életére, még akkor is, ha a legnagyobb krízisen sikerül túllendülni.

A betegség során ugyanis a közösségi kapcsolatok meglazulnak, bizonytalanná válik a jövő, megritkulnak a mindennapi örömök. A gyermek elszigetelődik, elszakad a kortársaitól, az egész család egyensúlya felborul. A betegség után visszailleszkedni a normális körforgásba sokkal nehezebb, mint gondolnánk, különösen úgy, hogy erről már jóval kevesebb szó esik, mint a konkrét betegségekről és gyógyulási folyamatokról. Így sokszor maguk a szülők sem tudják, kihez, hová fordulhatnak.

...

A Bátor Tábor 2001 óta nyújt élményalapú programokat a súlyos vagy krónikus betegségben szenvedő gyerekeknek. Különféle kihívások elé állítják a táborozókat, sikerélményeket, önbizalmat adva nekik, a programokat kizárólag önkéntesek segítségével valósítják meg. A táborban emellett teljes körű egészségügyi ellátást is biztosítanak nekik.

Míg 23 évvel ezelőtt, a tábor indulásakor két turnusban 70 gyereket fogadtak, tavaly már több mint 500-an (betegségben érintett gyerekek, szüleik, testvéreik) élvezhették a Hatvanban található táborhely nyújtotta programokat. Amelyek – és ez is kiemelten fontos – kivétel nélkül ingyenesek, így azoknak a gyerekeknek is segítséget tudnak nyújtani, akiknek a családja akár anyagi, akár más okokból, önhibáján kívül nem tud hasonló táborokat finanszírozni.

További részletek a cikkben.