• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A Budagyöngye Kórházzal kezdődik az árverezés

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet Online - MTI

Az üresen álló volt Budagyöngye Kórház árverését március 14-én tartják.

A jövő hónapban az üresen álló Budagyöngye Kórház árverésével kezdődik meg azon – tavaly még a Pest Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő – ingatlanok áruba bocsátása, amelyekre a megyeháza tetemes adóssága miatt a hitelezők jelzálogjogot jegyeztettek be, értesült a Pest Megyei Intézményfenntartó Központ vezetőjétől csütörtökön az MTI – írja a Magyar Nemzet – online.

Horváth Péter közölte: további tizenegy ingatlan vonatkozásában várható árverés kitűzése, ezek között iskolák, kórházi épületek, valamint múzeumi és szociális ellátási célokat szolgáló ingatlanok vannak – fűzte hozzá Horváth, aki utalt arra is, hogy a magyar állam átvállalta azokat az adósságokat és járulékaikat, amelyek tavaly december 30-áig a megyei önkormányzatok által fenntartott intézményekben felhalmozódtak, illetve az intézményi feladatok ellátásához kapcsolódtak.

Arra a kérdésre, hogy Pest megye adósságának rendezésére az árverezésen kívül milyen más módszereket alkalmaz az új tulajdonos, vagyis az állam, Horváth Péter úgy reagált: e folyamat részleteiről egy belügyminisztériumi rendelet ad majd útmutatást.

A Magyar Nemzet múlt szombati száma – a Hír Tv korábbi információira hivatkozva – egyebek mellett arról írt: „kalapács alá kerülhet adott esetben a kistarcsai Flór Ferenc Kórház és a fővárosi Szent Rókus Kórház is", bár ezt a megkérdezett önálló bírósági végrehajtó, Schmidt Zoltán cáfolta, mondván: egyetlen kórházat vagy iskolát sem fognak dobra verni.

Hasonlóképpen nyilatkozott a Magyar Nemzetnek Göböl Zsolt, a Szent Rókus Kórház főigazgatója is. A napilap írása szerint az árverezésekre azért van szükség, hogy ki tudják fizetni a Pest megyében korábban közétkeztetést végző HunGast Kft.-t megillető 431 millió forintos tartozást.

Az MTI érdeklődésére a kft. ügyvezetője, Kérfalusi Attila ezzel kapcsolatban csütörtökön elmondta: ennél többel, körülbelül 560 millió forinttal tartozik nekik a megyeháza. Rajtuk kívül más hitelezők is kezdeményeztek végrehajtást, hiszen mindenki a pénzéhez szeretne jutni – fűzte hozzá Kérfalusi, aki elmondta az is, bár a volt Budagyöngye Kórház ingatlanegyüttesét (amelyre a HunGast javára jelzálogjogot jegyeztek be) korábban 900 millió forintra értékelték, a kft. nem tart igényt az üresen álló ingatlanra, helyette a meghitelezett összeget kéri.

A HunGast a nagy összegű tartozás miatt – megegyezés híján – beperelte a megyeházát, egy tárgyalás már le is zajlott – közölte Kérfalusi Attila, aki úgy vélte: mivel a megyei önkormányzat hozta össze az adósságot, nekik kellene helytállniuk érte. Az ügyvezető úgy fogalmazott: azt, hogy ők fizetnek-e végül, vagy az állam, bíró fogja eldönteni, a lényeg az, hogy valaki fizessen.