A működést, azaz a tagok díjazását és költségeinek rendezését az eljárások során kirótt pénzbírságokból kellene fedezni a tervezet szerint.
A megyei, irányító kórházakban működnének majd azok a Regionális Etikai Tanácsok, amelyek a Magyar Orvosi Kamara (egykori) 27 első fokú területi etikai bizottságainak feladatait vennék át – derül ki a medicalonline.hu ismertette kormányrendelet tervezetből. Budapesten a négy centrumkórházban (Honvédkórház, Szent István-Szent László kórház, János kórház és Szent Imre kórház) lenne első fokon eljáró etikai tanács a tervezet szerint.
A Regionális Etikai Tanácsok működésének adminisztrációs hátterét „az annak helyet adó intézménynek”, azaz a kórháznak kellene biztosítania saját bevételeiből – áll a tervezetben.
Etikai ügyekben másodfokon az ETT elnöksége jár el. Az ETT etikai bizottságainak – mint fogalmaznak: „a Bizottság és a Másodfokú Bizottság” – működését, a tagok díjazását és költségeinek rendezését az eljárások során kirótt pénzbírságokból kellene fedezni a tervezet szerint. Mindez azt jelenti, hogy a bizottság abban válna érdekeltté, hogy minél több esetben és minél magasabb pénzbüntetést szabjon ki etikai vétség esetén, hogy biztosítani tudja saját működésének költségeit. Az ETT figyelmeztetést, megrovást, valamint pénzbírságot szabhat ki etikai vétség esetén, ami a mindenkori legkisebb kötelező munkabér havi összegének (jelenleg 296 400 forint) tízszerese lehet maximum.
Továbbiak a teljes cikkben