Egyenként körülbelül két órát kérdezett arról, hogyan beszélnek az orvosok, ápolók a betegekkel, illetve ki hogyan éli meg ezeket a találkozásokat. A tavalyi mélyinterjúkból már szemezgettünk. A nyilatkozatokból kiderült például, hogy sokan eltitkolják a betegségüket – írja a
24.hu portálja.
Az információhiányra is sokan panaszkodtak. A kegyes hazugságok sem ritkák. Egy orvos például, aki megmondta egy asszonynak, hogy napjai vannak hátra, később úgy döntött soha többet. Az interjúk szerint a betegek csalódottsága, dühe leginkább az ápolókon csapódik le. A kemoterápia ellen tiltakozó betegek agresszívebbek, kötekedőbbek, mintha mindenki másra haragudnának, mert ők betegek. Nehéz velük kommunikálni.
A véleményekből, tapasztalatokból a PanoDráma, független színházi társulat előadásában felolvasóest készül. A kétszázhatvan oldalnyi interjúhoz gyűjtöttek anyagot az internetről, blogokról, kommentekből. Ezek alapján állították össze a verbatim drámát, amelynek lényege, hogy a felhasznált idézetekben egyetlen szó sem módosítható.