Már csupán 6 százalék említi a korábbi kormányok felelősségét, és 5 százalék azt, hogy az egészségügy rossz helyzete régi örökség.
Vizitdíjat is fizetne a magyarok többsége, ha az némileg javítana az egészségügy katasztrofális állapotán, és már a Fidesz-szavazók harmada szerint is romlik a helyzet. Az emberek pedig ezért pártpreferenciától függetlenül leginkább a kormányt teszik felelőssé – derül ki a Vasárnapi Hírek számára készített friss felmérésből.
Riasztó, de eszerint a lakosság 36 százaléka évek óta nem vett igénybe állami egészségügyi ellátást. Akik pedig kénytelenek voltak valamilyen beavatkozásra várni, azok hálapénzzel igyekeztek előrébb kerülni a listán.
Hiába ömlenek az EU-s milliárdok a hazai egészségügybe – leginkább az infrastruktúra és az épületek fejlesztésére –, a helyzet nemhogy javulna, egyre romlik. Legalábbis a betegek szerint. Már a Fidesz- szavazók 44 százaléka is elégedetlen a helyzettel, sőt a kormánypárti megkérdezettek is leginkább a Fideszt teszik felelőssé az egészségügy jelenlegi állapotáért – derült ki a Publicus Intézet 2018 márciusában készített reprezentatív közvélemény-kutatásából. Érdekes, hogy egyre többen hibáztatják a kivándorolt orvosokat is, a 2015-ös és a tavalyi 3 százalék után idén ez már 6 százalékot ért el a bontásban.
További részletek a nyomtatott Vasárnapi Hírekben vagy a népszava.hu-n