Kell a hagyományos orvoslás, hiszen egy vágást, törést gyorsan el kell látni, ám a testet a lélekkel együtt kell gyógyítani.
Dr. Gyürky Melinda neurológus küldetésének tekinti a nyugati és a keleti orvoslás egyesítését, s a kettő ötvözésével páciensei gyógyítását. Nemrég jelent meg Az Óperencián túl című könyve, amelyben a Kínában szerzett tapasztalatairól is beszámol - írta a heol.hu.
– Mikor fordult az alternatív gyógyászat felé?
– Amikor súlyos betegséget diagnosztizáltak nálam. A Telki magánkórház professzora segített, majd invitált, hogy dolgozzam náluk. Heti két napot vállaltam, és kinyílt a világ. Új emberekkel, új szemléletekkel találkoztam. Műthettem, behatóbban megismerkedhettem a gerincsebészettel. Rájöttem, tíz betegből csak egynek kéne a műtőasztalon feküdnie. Aztán felgyorsultak az események, mert aki jó úton jár, az gyorsan halad! A homeopátia felé fordultam, majd megtalált egy újabb tragédia: édesapám Parkinson-kóros lett. Mivel ez gyógyíthatatlan betegség, nem tudtam rajta segíteni, de rátaláltam a csikungra, amely kínai speciális mozgásterápiás meditáció. Először Magyarországon tanultam, majd a pekingi Kundawell Orvoskutató Intézetben tökéletesítettem a képmedicina-terápia és a csikung elsajátítását. Továbbiak a cikkben