A Ronald Házban a daganatos betegségben, leukémiában, súlyos anyagcserezavarban szenvedő gyerekeket és édesanyjukat fogadják.
Pontosan húsz éve áll egy ház a Klinikák metróállomás körüli kórházak ölelésében, ahol már több ezer család talált második otthonra: olyanok, akik súlyosan beteg gyermekükkel vidékről járnak Budapestre kezelésre. A hely „lelke” – egy anya-lánya páros – mindegyikőjük történetét ismeri - írja az nlc.hu.
A Semmelweis Egyetem patinás klinikái és az Apáthy István utca kopottas bérházai között könnyű észrevenni a Ronald Ház modern, barátságos épületét. A kaputelefonon az Iroda felirat alatt állatok, virágok, gyümölcsök, játékok nevei sorakoznak. A ház menedzsere, Nagyné Bayerle Andrea nyit ajtót, és máris a nappaliba vezet, rengeteg könyv és játék közé. Még nagy a csend, tartanak a délutáni kezelések „odaát” – ez többségében a Heim Pál Gyermekkórházat, a Bókay és a Tűzoltó utcai Gyermekklinikát jelenti.
„Nálunk olyan krónikusan beteg gyerekek laknak, akiknek nem kell befeküdni a kórházba – általában az édesanyjuk van velük. A legtöbben daganatos betegségben, leukémiában vagy súlyos anyagcserezavarban szenvednek, de sok a szervátültetett is. Az ittlétük feltétele, hogy az otthonuk legalább harminc kilométerre legyen a fővárostól. Ilyenkor a napi beutazás fizikailag és anyagilag is megterhelő, az immunhiányos gyerekeknek pedig nem tesz jót a tömegközlekedés. A betegszállítással meg az a baj, hogy van, amikor a kicsik órákon át utaznak, beteg emberekkel összezárva” – magyarázza Andrea.
További részletek a cikkben.