A tendereket az ÁEEK és a Miniszterelnökség ellenőrzi: mindent rendben találtak.
„Lényegesen magasabb technológiai színvonalat" fog nyújtani az a cég, amelyik a jövőben a CT és más életfontosságú diagnosztikai eljárásokat végzi a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban – állítja Balog Zoltán minisztériuma. Hogy ezt honnan veszik, az nem derült ki, ugyanis az új szolgáltatónak komoly egészségügyi tapasztalata nincs, eddig textilárukkal foglalkozott, így egyenruhát és derékszíjat gyártott a TEK-nek. Az Országgyűlés honlapjára kikerült hivatalos válaszból éppen csak az nem derül ki, ki a felelős és mi a magyarázat a történtekre - írta a hvg.hu.
A hvg.hu írta meg nemrég, hogy a pesti Bajcsy-Zsilinszky Kórházban a kórházudvaron parkoló mobil CT-ben kell ellátni a daganatos és más súlyos betegeket, már ha fel tudják őket vinni a csúszós rámpán a kamion ajtajához. Cikkünk megjelenése után az ácsolt rámpa fölé ácsolt, átmeneti tető került, de az ideiglenes megoldás hónapokon át marad, amíg csak a CT, MR és egyéb diagnosztikai vizsgálatokat átvevő, új szolgáltató nem alakítja ki végleges központját. Csakhogy elődjének szerződése több mint 10 év után járt le, vagyis pontosan tudták, mikortól kell megoldani a betegek ellátását. Ennek ellenére addig csúsztak a pályáztatással, hogy muszáj volt az átmeneti, kamionos megoldáshoz folyamodni.
Ennek miértjét firtatta a parlamentben írásbeli kérdés formájában Szabó Tímea országgyűlési képviselő, a Párbeszéd Magyarországért társelnöke.
Az érdemi válasz helyett Balogék inkább nekimentek Szabónak azzal, hogy „hiteltelen a betegellátásért való aggodalma", mivel annak a pártszövetségnek a listáján jutott be a parlamentbe, amelynek jelöltjei kormányzásuk alatt több mint 600 milliárdot vontak ki az egészségügyből és kórházakat zártak be. Ráadásul azokkal lépett választási szövetségre, akik a vizitdíjjal fizetőssé tették az egészségügyet – utaltak az MSZP és a PM választási együttműködésére.
Hogy a politikai vagdalkozáson túl némi szakmai része is legyen az egyetlen A4-es oldalon letudott minisztériumi válasznak, hozzáteszik: a tendereket szakmai szempontból az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK), jogi és közbeszerzési szempontból pedig a Miniszterelnökség ellenőrzi. És „a folyamatok minden tekintetben" rendben voltak – állítja Rétvári.