• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A kamara föllépését sürgetik a fiatal orvosok

Lapszemle Forrás: nol.hu

Rendkívüli közgyűlés összehívását kéri a Magyar Orvosi Kamarától az 1001 orvos hálapénz nélkül Facebook-csoport.

A fiatal orvosok szerint a fórumon kellene dönteniük arról, milyen „erőteljes", a változást kikényszerítő lépésekre van szükség ahhoz, hogy megfelelő bért kapjanak az egészségügyben dolgozók a munkájukért. A felhívásukkal a Magyar Orvosi Kamara honlapján a Fejér megyei kamara által még a múlt év végén közzétett aláírásgyűjtéshez csatlakoztak – írja a nol.hu.

Ebben az érintettek arra kérik orvostársaikat, minél többen írjanak alá annak érdekében, hogy kormány szüntesse meg a maga által keltett bérfeszültséget és a szakorvosoknak is rendezze a jövedelmét. Szerintük tarthatatlan az a helyzet, hogy az ellátás terheinek és felelősségének oroszlánrészét hordozó szakorvoskar bére nem, vagy alig haladja meg azokét, akik tanítása, képzése is rájuk hárul.

Mint írják: ragaszkodnak ahhoz, hogy a kormány haladéktalanul lásson hozzá az ütemezett, jelentős mértékű, az ellátásban dolgozók minden rétegére kiterjedő arányos béremeléshez! Állítják mindehhez van forrás, hiszen Magyarország teljesítménye elegendő lehet arra, hogy az egészségügy évi 5-600 milliárdos forráshiányát pótolja.

A közösségi portálon azután pezsdültek fel az orvosi fórumok, miután megérkeztek a februári fizetések, ez volt az első alkalom, hogy a frissen szakvizsgázottak kézhez kapták a korábbi kiemelt ösztöndíj pótlására kitalált 151 ezer forintos bérpótlékot. A tárca adatai szerint december végéig 357 pályáztak erre a legfeljebb öt évig adható  juttatásra. A tárca közleménye kitért arra is, hgy azok a rezidensek, akik e határidő után szerzik meg a szakvizsgájukat, legközelebb márciusban pályázhatnak a kiegészítésre.

A februári bérkifizetés tette kézzel foghatóvá azt a bérfeszültséget, amelyet az idősebb szakorvosok már a tervezet bejelentése óta mondanak. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár tavaly júniusban, a kormány friss rendeletét ismertetve jelentette be, hogy
nem kereshet kevesebbet nettó 270 ezer forintnál az a fiatal szakorvos, aki 2015. szeptember elseje után szakvizsgázik. A havi bruttó 151 ezer forintos bérkiegészítés öt évig jár a pályakezdőknek, ezzel nagyjából ugyanannyi lesz a fizetésük, mint a több éve szakorvosként dolgozó kollégáiknak.